מחשבון ביטוח

מחשבון ביטוח הוא כלי באמצעותו ניתן להשוות בין מחירי ביטוח שונים, כפי שיורחב להלן.

 

מחירי פוליסות הביטוח בישראל

פוליסות הביטוח השונות בהן אנו מבוטחים – ביטוח דירה, ביטוח רכב, ביטוח בריאות, ביטוח משכנתא וכן הלאה – כרוכות בתשלום חודשי משמעותי. חלק מהפוליסות מסתכמות במאות שקלים בשנה, ואחרות מצריכות אותנו להיפרד מאלפי שקלים מידי שנה. על מנת לחסוך בתשלום הביטוח, מומלץ להשתמש בכלי – מחשבון ביטוח, עליו נרחיב בכתבה שלפניכם.

 

מה כל כך חשוב בביטוח?

חייו של כל אדם מלאים באי – וודאות, מפני אי אלו סיכונים העלולים להתרחש בכל רגע נתון. תאונות דרכים, מחלות, שריפות, גניבות ומקרי פטירה מפתיעים, הן רק חלק ממגוון רחב של דוגמאות לסיכונים כאלו.

ביטוח, הוא מנגנון המוכר ומומלץ בחוק, שמקנה לרוכשי פוליסות ביטוח (דהיינו – המבוטחים), כיסוי כלכלי מפני תשלומים העלולים להיווצר בשל אירועים כאלו ואחרים. הביטוח מוקנה למבוטח באמצעות תשלום פרמיה חודשית.

העיקרון העומד מאחורי מנגנון הביטוח, הוא שבמקום שאדם ייאלץ להתמודד עם השלכות האירוע שהתרחש, הביטוח הוא זה שישלם ויכסה עבורו את מרבית ההוצאות הכלכליות. בפועל, את תשלום ההוצאות למפגעים שאירעו לאחרים משלמים אנחנו – המבוטחים, בפרמיה החודשית שאנו משלמים.

לולא הביטוח, אנשים ייאלצו להוציא מכיסם סכומי כסף רבים. תארו לכם כי כל רכוש דירתכם, בשווי של 300 אלף שקלים, נשרף בשריפה שפרצה בבית. אם אתם מבוטחים בביטוח דירה, כמעט כל שווי הרכוש שנשרף יוחזר אליכם מהביטוח.

 

מהו כלי מחשבון הביטוח?

לאור חשיבותו הרבה, והכיסוי הרב שהביטוח מעניק למבוטחים, על מנת להיות מבוטחים, נאלצים רוכשי הפוליסות לשלם מאות ואלפי שקלים מידי חודש, עבור הפוליסות השונות.

עם זאת, ניתן לחסוך בצורה משמעותית בתשלום פוליסת הביטוח. זאת, הודות לעובדה שבשוק הביטוח בישראל קיים מגוון רחב של חברות ביטוח, המציעות פוליסות ביטוח במחירים משתנים. מבוטחים שמצליחים לאתר את המחירים הנמוכים ביותר, חוסכים כסף רב.

אחת הדרכים להשוות בין מחירי הפוליסות שמציעות חברות הביטוח, הוא מחשבון הביטוח. מחשבון הביטוח הוא כלי פשוט, אשר באמצעות כמה פעולות מהירות, מציג השוואה בין מחירי הביטוח של פוליסות ביטוח.

מחשבון הביטוח הוא אינו מחשבון פיזי כמובן, אלא מחשבון אשר מוצג באתרי אינטרנט. הודות למחשבון הביטוח, מצליחים אלפי ישראלים מידי שנה להשוות בין מחירי חברות הביטוח, ולבחור בהצעה במחיר נמוך למדי.

 

מדוע ההשוואה כה משמעותית?

מעבר לכך שההשוואה בין הצעות חברות הביטוח השונות באמצעות מחשבון הביטוח, יכול להקנות לרוכשי פוליסות חדשים חיסכון משמעותי, הרי שבאמצעות מחשבון הביטוח, יכולים גם אנשים שיש להם פוליסות, לברר האם קיימות הצעות מחיר נמוכות משלהם, וכך להחליף את החברה המבטחת.

הודות לתחרות הגוברת בשוק הביטוח, מחירי פוליסות הביטוח יורדים מידי שנה. בשל כך, חשוב לעשות שימוש במחשבון הביטוח ולהשוות בין מחירי הביטוח של החברות השונות מעת לעת.

 

כמה כסף יכולה לחסוך השוואה באמצעות מחשבון ביטוח?

על פניו, רבים סבורים שהחיסכון שיכול להניב השימוש במחשבון הביטוח אינו משמעותי – מדובר לכאורה בהבדלים לא משמעותיים, אם מסתכלים על הנתונים בפריסה חודשית.

עם זאת, לאורך כל חיי הפוליסה, השוואה באמצעות מחשבון ביטוח יכול להוביל לחיסכון של אלפי ואף עשרות אלפי שקלים. מדובר בסכומים לא מבוטלים לכל הדעות, ועל כן, מובן מדוע השימוש התדיר במחשבון כה הכרחי.

 

כיצד מבצעים בדיקה במחשבון?

על מנת לבצע השוואת מחירים באמצעות מחשבון הביטוח, יש לבחור תחילה במחשבון המתאים, כאשר כמעט עבור כל סוגי הביטוחים, קיים כיום מחשבון. לחלופין, ניתן להשתמש במחשבון ביטוח כללי, ולאחר מכן לבחור בסוג הפרמיה הרצויה.

בכל מחשבון, יש למלא פרטים אישיים על פי ההוראות שכתובות האתר האינטרנט בו מופיע המחשבון (הפרטים משתנים ממחשבון למחשבון, בין היתר:  סוג הפוליסה, משך הפוליסה, תאריך תחילת הפוליסה ועוד).

עם הזנת הפרטים ולחיצה על כפתור ההשוואה, תוצג טבלה ובה מופיעה השוואת הצעות מחיר של חברות הביטוח השונות, בהתאם לסוג הפוליסה ושאר הפרטים. את חלק מתוצאות השוואת מחשבוני הביטוח, ניתן לייצא לקובץ אקסל.

יחד עם זאת, התוצאות שמציגה ההשוואה אינן מבטיחות פוליסת ביטוח, אלא הן רק מציגות אינדיקציה לתנאים והצעות המחיר אותם מציעה כל חברה. יתכן בהחלט כי אחר יצירת הקשר עם חברת הביטוח, תציג החברה מחיר שונה (נמוך או גובה יותר).

 

אילו סוגי מחשבוני ביטוח קיימים ברשת האינטרנט?

נכון לעשור השלישי של שנות ה- 2000, קיימים מחשבונים למרבית סוגי הביטוח. נציג בקצרה כמה ממחשבוני הביטוח המוכרים בארץ:

 

מחשבון ביטוח משכנתא

הבנקים המעניקים הלוואות משכנתא, דורשים (והם רשאים לעשות כן על פי חוק) מהלווים לבטח עצמם בביטוח משכנתא, שיבטח את הבנק למקרה בו הלווה לא יוכל לעמוד, עקב פטירה, בתשלום המשכנתא שלקח. השוואה באמצעות מחשבון ביטוח משכנתא, צפויה להוביל לחיסכון משמעותי למבוטח.

 

מחשבון ביטוח רכב

ביטוחי רכב נחשבים לאחד מסוגי הביטוח היקרים ביותר בישראל, כאשר המחירים נעים בין כמה מאות שקלים לאלפי שקלים בשנה. באמצעות מחשבון ביטוח רכב, ניתן להשוות בין הצעות המחיר של החברות השונות, בהתאם לסיווג הביטוח – ביטוח חובה בלבד, ביטוח צד ג' וביטוח חובה, או ביטוח מקיף.

 

מחשבון ביטוח חיים

ביטוח חיים מקנה פיצוי כספי למוטב אותו בוחר המבוטח במקרה של פטירת המבוטח. לעיתים מדובר בתשלום חד פעמי, ולעיתים בתשלום קבוע, המאפשרים למוטב (לרוב מדובר בקרוב משפחה של המבוטח), לשמור על רמת החיים לה התרגל בעוד המבוטח היה בחיים.

מחשבון ביטוח חיים, יאפשר לרכוש פוליסת ביטוח חיים בתנאים ובמחירים הטובים ביותר, באמצעות השוואת מחירי ביטוח חיים שמציעות חברות הביטוח השונות.

 

השוואת מחירי ביטוח באמצעות שירות הר הביטוח

עד לפני מספר שנים, הנתונים השונים אודות פוליסות הביטוח, לרבות הצעות המחיר שהיו מציעות החברות השונות – היו חסויים, והמידע הביטוחי לא היה נגיש לציבור הרחב. סוכני וחברות ביטוח ניצלו זאת, שמרו על מחירים גבוהים, וכך למעשה לא התאפשרה תחרות בענף הביטוח.

בשנת 2017, במטרה לפתור את בעיית היעדר המידע הביטוחי שהוזכרה, השיק משרד האוצר אתר אינטרנט המכונה 'הר הביטוח'. באתר, מאוכסנים נתוני הביטוח של מיליונים אזרחים ותושבים במדינת ישראל המבוטחים בביטוחים השונים.

על מנת לקבל גישה לנתונים הביטוחיים הללו, נדרש כל אזרח להזין מספר פרטים אישיים בכניסה לאתר, כמו תעודת זהות, תאריך הנפקת תעודת הזהות, תאריך לידה וכדומה. לאחר מכן, יוצגו בפני המזין כלל הביטוחים הרשומים על שמו, לרבות התנאים השונים של כל פוליסה.

כעת, באמצעות שירותי הר הביטוח, כל אזרח יכול לדעת תוך מספר שניות באילו ביטוחים הוא מבוטח, כמה הוא משלם עבור כל ביטוח, מתי הוא מתחיל ומתי הוא מסתיים ועוד מגוון פרטים.

מעבר לסדר שגרם הר הביטוח בכל מה שקשור לביטוחים, הר הביטוח מאפשר להשוות בין מחירי הביטוח השונים, באמצעות מחשבון ביטוח. המחשבון מופיע לצד כל פוליסת ביטוח המוצגת באתר.

לצורך הדוגמא, נניח כי רבקה מבוטחת בביטוח רכב, הרי שהר הביטוח יציג את תנאי פוליסת ביטוח הרכב של רבקה, ולצד התנאים, יופיע מחשבון שיאפשר לרבקה להשוות את המחיר שהיא משלמת לפוליסת ביטוח הרכב, למחירים שמציעות חברות אחרות.

התוכן באתר נועד לספק מידע ראשוני בלבד בכל הנוגע לתחום הביטוח במדינת ישראל ואינו מהווה המלצה לנקיטת פעולה. למען הסר כל ספק, יובהר כי כל פעולה ו/או הימנעות מפעולה, שתינקט על סמך האמור באתר זה או בהתבסס עליו, היא על אחריות המשתמש הבלעדית בלבד.

תוכן עניינים
דילוג לתוכן