כלל – חברה לביטוח

"כלל ביטוח ופיננסים" אשר שמה הרשמי הינו "כלל החזקות עסקי ביטוח בע"מ", היא אחת מקבוצות הביטוח והפנסיה הגדולות בישראל. "כלל" הינה חברה ציבורית, כלומר, מניותיה מוצעות לציבור והן נסחרות בבורסה לניירות ערך. החברה מתעסקת בשירותי מתן ביטוח, קרנות פנסיה, קופות גמל ועוד. על אודות החברה ועל חלק מתוכניותיה המוצעות יורחב ויפורט להלן.

אודות חברת "כלל"

"כלל החזקות עסקי ביטוח בע"מ" נוסדה בשנת 1987, ובשנת 1988 החלו מניותיה להיסחר בבורסה לניירות ערך. בעלי המניות העיקריות של החברה הינם חברת "אי די בי חברה לפיתוח" אשר מחזיקה בכמעט 50 אחוזים ממניות החברה ובנק "הפועלים" אשר מחזיק כ- 10 אחוזים ממניות החברה. שאר מניות החברה מוחזקות בידי הציבור ונסחרות בורסה לניירות ערך כנכתב לעיל.

תחומי פעילות החברה הינם מתן שירותי ביטוח בתחומים שונים, אשר העיקריים בהם הינם ביטוחי רכב, בריאות, משכנתא וביטוח לעסקים. נוסף על כך, החברה מתעסקת בתחום חיסכון ארוך טווח- קרנות פנסיה, השתלמות וגמל. חברת "כלל" מספקת בנוסף מתן אשראי (אחד מסוגי ההלוואות הניתנות בשוק), וכן, מציעה החברה שירות בתחום ניהול נכנסים פיננסיים.

מנכ"ל החברה הינו 'יורם נוה', אשר מנהל את החברה כ- 10 שנים. יו"ר דירקטוריות החברה הינו 'דני נוה', אדר משמש כיו"ר כ-7 שנים. חברת "כלל ביטוח ופיננסים" פועלת הן בארץ והן בחו"ל ומונה כ-3900 עובדים ומשתפת פעולה עם כ-2000 סוכני ביטוח.

פוליסות הביטוח של כלל

חברת "כלל ביטוח ופיננסים", כפי שנכתב לעיל, מתעסקת במתן שירותי ביטוח ושירותים פיננסים ועל חלקם יורחב להלן.

ביטוח הבריאות של כלל

כיום בישראל, ביטוח בריאות מוגדר כחובה לכל תושב במדינה וכך גם תשלום עבור שירותיו – ביטוח הבריאות הממלכתי. ביטוח זה כולל מגוון טיפוליים רפואיים ותרופתיים בעת הצורך מתוך רשימה מוגדרת על משרד הבריאות שנקראת סל הבריאות. אך, חיינו המגוונים והמסוכנים כוללים בתוכם מחלות ופציעות אשר אינן כלולות סל זה ולכן ישנן חברות אשר מציעות ביטוחי הבריאות אשר כוללות טיפוליים ושירותים רפואיים נוספים מעבר לסל הבריאות הממלכתי. אחת מן החברות הללו, הינה "כלל ביטוח ופיננסים".

ביטוח הבריאות של "כלל" מציע ארבעה סוגי ביטוחי בריאות:

ביטוח ניתוחים, השתלות ותרופות

סוג ביטוח זה, מציע מגוון מסלולים אשר מטרתם העיקרית, הינה כיסוי כספי לשירותים רפואיים שאינם כלולים בסל בריאות. המסלולים נעים ממקיפים יותר ופחות ובהתאם גם מחירים. המסלולים נעים ממתן כיסוי כספים של ניתוחים פרטיים בארץ ממגוון של רופאים פרטיים, ניתוחים פרטיים בחו"ל, השתלות בארץ ובחו"ל ועד מסלולים אשר מציעים בעיקרם ניתוחיים פרטיים בארץ בלבד וכיסוי עבור תרופות שאינן כלולות בסל הבריאות.

ביטוח מחלות קשות

סוג ביטוח זה, מציע שני מסלולים אשר מטרתם הינה כיסוי כספי עבור טיפוליים רפואיים עבור מחלות קשות ומחלת הסרטן אשר העול הכלכלי בגין טיפולים בסוג מחלות אלה, גבוה במיוחד. מסלול אחד, מציע כיסוי כספי עבור טיפוליים במחלות קשות ארוכות טווחה שאינן מחלת הסרטן והמסלול השני מציע כיסוי עבור טיפולים המתרכזים אך ורק במחלת הסרטן.

ביטוח תאונות אישיות

תאונות אישיות, הינן תאונות אשר עיקרם מתבסס על פגיעות פיזיולוגיות כמו כוויות, שברים וכן נכות ומוות אשר יכולים להיגרם עקב תאונות אישיות אלה. סוג זה של ביטוח, מציע כיסוי כספי לשירותים רפואיים אשר ניתנים לצורך טיפול בתאונות אלה.

נספחים וכתבי שירות

סוג ביטוח זה, מציע מגוון מסלולים אשר מציעים שירותים רפואיים נוספים ושונים מכלל השירותים והטיפולים המוצעים בסוגים אחרים. סוג ביטוח מציע מסלולים רבים שונים אחד ממשנהו ומציעים בנפרד ליווי וייעוץ רפואי, ביטוח רפואי לילדים, ביטוח רפואה משלימה, מגוון נוסף של תרופות וכן כיסוי רפואי לסדרת טיפוליים רפואיים שאינם ניתוח אשר ניתנים למטופל בארץ או בחו"ל.

ביטוח רכב של כלל

כיום בישראל, כל נהג אשר נוהג בכלי תחבורה מחויב בביטוח אשר מכסה הוצאות הנדרשות בגין נזקי גוף אשר עלולים לקרות בעת תאונת דרכים – ביטוח זה נקרא "ביטוח חובה". חברות רבות מציעות ביטוחי רכב נוספים אשר כוללים בתוכם כיסויים כספיים עבור נזקים נוספים אשר עלולים לקרות כמו נזקים לרכב ולרכוש וכן נזקים לכלל הצדדים הנפגעים באירוע.

ביטוח הרכב של חברת "כלל" מציע חמישה סוגי ביטוח:
  1. ביטוח חובה – ביטוח המציע כיסוי כספי עבור נזקי גוף שנגמרו נהג עצמו לנוסעים ולהולכי הרגל שנפגעו כתוצאה משימוש בכלי הרכב. חברת "כלל" מציעה ביטוח חובה לכלי תחבורה אשר משקלם מעל 3.5 טון ועד 3.5 טון.

 

  1. ביטוח מקיף – ביטוח המעניק כיסוי לנזקים שנגרמו לרכב המבוטח וכן לנזקים שהמבוטח גרם לרכושו של צד שלישי (כלי תחבורה נוסף אשר היה מעורב בתאונה מעבר לשני כלי הרכב הנפגעים) כתוצאה משימוש ברכב. חברת "כלל" מציעה מסלולי ביטוח מקיף לנהגים זהירים ("מסלול ירוק") – נהגים עם מעל שנתיים ותק ובעלי עבר ביטוחי של עד תביעה אחת ב- 3 שנים האחרונות, ביטוח מקיף לכלל הנהגים בכל הגילאים לרכבים עד ומעל 3.5 טון. בנוסף, "כלל" מציעים ביטוח מקיף נהגים אשר נוהגים על משאיות שמשקלם נע בין 4 עד 15 טון.

 

  1. ביטוח צד ג' (צד שלישי ) – ביטוח המעניק כיסוי לנזקים שגרם המבוטח לרכב או לרכוש הזולת כתוצאה משימוש ברכב. חברת "כלל" מציעה ביטוח צד שלישי לכלל הנהגים בכל הגילאים אשר נוהגים ברכב של עד 3.5 טון, "מסלול ירוק" לנהגים זהירים ובנוסף ביטוח צד שלישי לנהגי אופנוע.

 

  1. כיסוי ביטוחי לנהג זמני – הביטוח מאפשר לרכוש כיסוי לנהג זמני בכל מקום ובכל זמן. הביטוח מתאים לנהגים שלא נוהגים ברכב באופן קבוע.

 

  1. ביטוח טרקטורים חקלאיים – חברת "כלל" מציעה מגוון כיסויים כספיים לסיכונים העלולים לגרום נזק לטרקטור ו/או לרכושו של צד שלישי,  כתוצאה מהשימוש בטרקטור או בכלי החקלאי הנייד.

 

ביטוח פנסיה של "כלל"

פנסיה היא סוג של גמלה, המשולמת באופן של תשלום חודשי קבוע לכלל התושבים המדינה. מקבל הפנסיה קרוי גמלאי או פנסיונר. החיסכון לפנסיה נעשה במסגרת ביטוח פנסיוני. כל עובד במדינה, שכיר או עצמאי, מפריש אחוז מסוים מהכנסותיו החודשיות, כחלק מהחוק, לטובת קרן פנסיה. תהליך זה נקרא ביטוח פנסיוני. ביטוח זה נועד להבטיח לאדם שעובד מענה כספי בשלושה מצבים בהם נפגעה יכולתו להתפרנס – זקנה, נכות ומוות. מוסד "ביטוח לאומי" מאפשר קבלת פנסיה גם לתושב המדינה שלא עבד בחייו.

חשוב לציין, כי כלל קרנות הפנסיה במדינה,  משקיעה את תשלומי התושבים בתחומים שונים בתחום הפיננסי וכך צוברת כספים נוספים לקרן.

חברת "כלל ביטוח ופיננסיים" מציעה שתי תוכניות של ביטוחי פנסיה:

  1. "כלל פנסיה" – תכנית ביטוח פנסיה זאת, מציעה תנאים אשר רובם תואמים לחוקי המדינה בנוגע לפנסיה. קצבה חודשית בעת פרישה ( גיל הפרישה מהעבודה בישראל הינו 67 לגברים ו- 62 לנשים) של 70% משכרו של האדם, פנסיה במצב של נכות- "כלל" מעניקה עד 75% משכרו של אדם אשר נאלץ לפרוש עקב נכות. נוסף על כך, מציעה "כלל" פנסיה שאירים, אשר מציעה קצבה חודשית לבן/בת הזוג ולילדיו של המבוטח במידה ונפטר. תנאים אלו, הינם העיקריים שבתוכנית פנסיה זאת.

 

  1. "כלל פנסיה משלימה" – תכנית פנסיה זאת, מציעה את אותם תנאים שמציעה תכנית הפנסיה "כלל פנסיה" אך עם זאת מציעה יתרונות נוספים. עיקרי היתרונות של תכנית זאת מסתכמות בכך שלמבוטח ניתנת אפשרויות בחירה בין מגוון מסלולים של קרן הפנסיה בתחומי השקעות הפנסיה (של כספי המבוטח) ע"י ניהול הפיננסים של חברת "כלל" המתמקדת בעולם ההשקעות והחידושים בתחום , קבלת הפנסיה לפי מצבו האישי של המבוטח – לדוגמה, במידה ויש או אין למבוטח בן/בת זוג. נוסף על כך, ניתנת אפשרות להאריך את גיל הפרישה של נשים לגיל 67 או פרישה מוקדמת בגיל 60.

לבירורים אודות שירותי כלל ביטוח, וביטוחים בכלל, צרו קשר.

מוצרי ביטוח נוספים

התוכן באתר נועד לספק מידע ראשוני בלבד בכל הנוגע לתחום הביטוח במדינת ישראל ואינו מהווה המלצה לנקיטת פעולה. למען הסר כל ספק, יובהר כי כל פעולה ו/או הימנעות מפעולה, שתינקט על סמך האמור באתר זה או בהתבסס עליו, היא על אחריות המשתמש הבלעדית בלבד.

תוכן עניינים
דילוג לתוכן