ליברה – חברת ביטוח

חברת ביטוח "ליברה" היא חברת ביטוח ישראלית שהוקמה בשנת 2017, ומטרתה מכירת ביטוחים באמצעות הדיגיטל, על מנת להנגיש את מחירי הביטוחים ואת מהירות רכישתם לקהל הרחב.   עיקר פעילותה של החברה עוסק בביטוח כללי, והיא מספקת שירותים בתחומים הבאים: ביטוח רכב וביטוח דירה ובקרוב עתידה להשיק גם ביטוחי נסיעות וביטוח עסק.

רקע והקמה

חברת ביטוח ליברה נוסדה על ידי אתי אלישקוב, המכהנת כמנכ"לית החברה. החברה הוקמה בשנת 2017, אך למעשה החלה לפעול רשמית רק שנה לאחר מכן, עם קבלת רישיון המבטח.

שמה של החברה, "ליברה", מובא מלטינית ומשמעותו היא מאזניים. השם נבחר כדי לייצג את הערכים העומדים בראש חברת ליברה לביטוח- ערכי יושר, הגינות ותפיסת הלקוח כשותף.  שותפות זו מתבטאת בפעילותה של החברה בצורת מודל המשתף את המבוטחים בה ברווחיה.

הישגים

חברת הביטוח ליברה הגיעה למקום הראשון במדד השירות לביטוח רכב רכוש לשנת 2019.  מדד השירות הינו מדד אשר משקף את שירותן של חברות בענף זה. הציון הסופי מבוסס על פרמטרים קבועים ובהם תשלומי תביעות, שביעות הרצון של הלקוחות, תלונות, זמן המתנה עד לקבלת מענה טלפוני ואמצעים דיגיטליים.
ראוי לציין כי הישג זה מגיע לאחר פחות משנתיים להקמתה של החברה, והוא מעמיד את ליברה כחברה בעלת שירותיות גבוהה ביחס לחברות מתחרות בשוק הביטוחים.

פוליסות הביטוח של חברת ליברה

הביטוחים של חברת הביטוח ליברה נרכשים דרך האינטרנט, באופן פשוט ומהיר.  שירות החברה מתבצע בעיקר דרך האתר, באמצעות האיזור האישי של כל משתמש.  ישנם שירותים מקוונים שונים, כגון: שיחה וירטואלית עם נציגי החברה, הגשת תביעות והזמנת חילוץ מיידי לרכב. הממשק הדיגיטלי נוח וקל לתפעול.
נציין כי על אף שליברה היא חברה דיגיטלית, יש לה גם מענה אנושי טלפוני זמין למי שזקוק לו.

מטבעות דיגטליים בליברה

החברה מעניקה לכל לקוחותיה עוד טרם רכישת הביטוח מטבעות דיגיטליים המכונים "ליברות". מטבעות אלה נועדו לשימוש בעת חידוש הביטוח, ומשמשים כזיכוי.  ערך הביטוח הנרכש ישפיע על מספר ה"ליברות" להן בעל הביטוח זכאי.
ככל ששווי הביטוח גבוה יותר, כך מספר המטבעות שיתקבלו גבוה בהתאמה. מטבעות אלו ניתנים לשימוש כזיכוי ברכישת הביטוח הבאה ובכך מוזילים עלויות ביטוח. מדיניות זו של החברה מסייעת בשימור מאגר הלקוחות הקיים של ליברה, ומשיכת לקוחות חדשים.

כיום הביטוחים שליברה עושה הם ביטוחי רכב ודירה. החברה עתידה להשיק ביטוחי עסק ונסיעות. חשוב לציין כי הביטוחים מטעם ליברה הם "פרסונליים"- מותאמים אישית למבוטח, ועל כך יפורט בהמשך.

ביטוח רכב בליברה

חברת ליברה עושה את שביכולתה להתאים את הביטוחים באופן אינדיווידואלי למי שצורך אותם. כדי לרכוש ביטוח רכב בחברה, יש למלא שאלון אישי בעל סעיפים שונים. באמצעות שאלון זה מצליחה החברה להתאים ולדייק במידת האפשר את הרלוונטיות של הביטוח לרוכש הספציפי.

כחלק ממדיניות החברה, מובטח למבוטחים החזר כספי מיידי מרגע הגשת תביעה במקרי גניבה או טוטאל לוס (החזר שמבוצע עד כ-48 שעות לאחר הגשת התביעה). ביחס לחברות ביטוח אחרות, שהחזריהן עלולים להתעכב אף מספר חודשים, זהו נתון חיובי ומשמעותי.
הוצאות תביעה יכולות להגיע לסכומים של עשרות אלפי שקלים, והמבוטח הממוצע ייאלץ לשלם אותן מכיסו ברוב המקרים, עד לקבלת החזר מחברת הביטוח, תהליך שיכול להימשך חודשים רבים. ליברה מביאה בשורה חדשה לשוק הביטוחים בהתחייבותה להחזר מיידי.

החברה מספקת ביטוח חובה, ביטוחי צד ג' וביטוח מקיף.

 

ביטוח חובה

ביטוח חובה הינו הביטוח הבסיסי ביותר, שכל אדם הנוהג על כלי רכב ממונע מחוייב לרכוש על פי החוק במדינת ישראל.
כחלק מפוליסת ביטוח זו, החברה מתחייבת לפצות את הנהג על נזקי גוף שנגרמו בזמן השימוש ברכב. הכיסוי חל על כלל הנוסעים ברכב, וגם על הולכי רגל שהיו מעורבים בתאונה. הביטוח כולל פיצוי בגין נזק גופני, כאב ואובדן היכולת להתפרנס כתוצאה מהתאונה.

בליברה מאפשרים הנפקה מיידית של הביטוח על ידי הדיגיטל,  ופריסה של ביטוח זה לעד כ-10 תשלומים.

ביטוח מקיף

פוליסה זו מיועדת לבעלי רכבים פרטיים ומסחריים המגיעים עד שלושה וחצי טון, שרוצים לבטח את רכבם מנזקים שעלולים לקרות לו, או מנזקים שהרכב עצמו יכול לגרום לרכבים אחרים. (צד שלישי)

לפוליסה זו יש מספר כיסויים והיא כוללת בתוכה:

* כיסוי עבור נזק (חלקי או מלא) כתוצאה מאירוע בלתי מתוכנן, בין אם מדובר בגניבה או תאונה, או אפילו נזקי טבע שונים.

* כיסוי לפגיעה ברכוש או ברכב אחר על ידי הרכב המבוטח בפוליסה זו.

* קבלת רכב חלופי, שיגיע למיקום בבחירת הלקוח ע"י חברת הביטוח.

* כיסוי לנזקים "קטנים"- שמשה, פנסי תאורה ומראות.

* מתן הגנות משפטיות על עבירות פליליות בזמן תאונות.

ביטוח צד ג'

ביטוח זה הוא בעיקר עבור בעלי רכב שלא רכשו ביטוח מקיף, בעיקר משום שביטוח זה יקר יחסית, אך ברצונם לכסות את חלקם במקרה של פגיעה ברכב של מישהו אחר.

פוליסה זו כוללת:

*  כיסוי לנזקים שנגרמו לרכבו או רכושו של אדם אחר ע"י הרכב המבוטח.

* כיסוי הוצאות העברת הרכב שנפגע למוסך קרוב.

* כיסוי הנסיעות של האדם שרכבו נפגע  למקום אליו היה אמור להגיע אלמלא נפגע רכבו.

* החזרי הוצאות השתתפות עצמית מוכחות של צד ג'.

בליברה, הכיסוי הנ"ל כולל גם כיסוי בגין נזק לשמשות, מראות ותאורה של הרכב הפוגע והנפגע כאחד.  החברה מספרת גם שירותי גרר במידת הצורך.

ביטוח דירה בליברה

בליברה מציעים 3 סוגי חבילות ביטוח דירה: ביטוח מבנה, ביטוח תכולה וביטוח המשלב את שני הביטוחים הללו (ביטוח מבנה ותכולה).

ביטוח מבנה

ביטוח זה מיועד לבעלי דירה או שוכרים אשר רוצים להגן ולכסות נזק הנגרם למבנה הדירה עצמו ע"י גורמים שונים כמו פורצים הנכנסים לבית באופן כוחני,  התפרצות שריפה, נזילות והצפות שונות . הפוליסה מכסה נזק לדוד שמש וחשמל עד נפח של מאתיים ליטרים, ומכסה עלויות של שרברב (שהלקוח מזמין באופן פרטי) במקרים של נזקים הנגרמים על ידי מים ונוזלים אחרים.

ביטוח תכולה

כחלק מביטוח זה, המיועד לבעלי דירה או לשוכרים, ניתן כיסוי עבור אובדן או נזק הנגרם לרכוש המבטח, וגם לרכוש של צד שלישי (אורחים או שכנים של בעל הביטוח). הפוליסה הזו מכסה נזק שנגרם לחפצי ערך שונים, ביניהם: מכשירי מולטימדיה שונים (טלוויזיה, מחשב, טלפון), תכשיטים וחפצי נוי, שחזור מסמכים בעלי ערך שנפגעו ועוד. הפוליסה מכסה גם חלק מהרכוש שאינו מצוי ממש בתוך הדירה עצמה אך נמצא בגבולותיה.

לבירורים נוספים אודות פוליסות ליברה, צרו קשר.

מוצרי ביטוח נוספים

התוכן באתר נועד לספק מידע ראשוני בלבד בכל הנוגע לתחום הביטוח במדינת ישראל ואינו מהווה המלצה לנקיטת פעולה. למען הסר כל ספק, יובהר כי כל פעולה ו/או הימנעות מפעולה, שתינקט על סמך האמור באתר זה או בהתבסס עליו, היא על אחריות המשתמש הבלעדית בלבד.

תוכן עניינים
דילוג לתוכן