ביטוח ישיר

במדינת ישראל, ניתן לרכוש את הביטוחים באופן ישיר, כלומר, דרך חברות ביטוח, ללא תיווך וללא סוכן. במאמר שלפניכם נסביר ונציג את חברת ביטוח ישיר, אחת החברות החלוצות בתחום הביטוח הישיר, לרבות פוליסות הביטוח השונות שהיא מציעה.

 

על חברת ביטוח ישיר

חברת ביטוח ישיר נוסדה לפני 25 שנה, במטרה לאפשר לאזרחים ותושבים לרכוש פוליסות ביטוח ללא תיווך. תחילה, הקשר בין החברה ללקוח היה נעשה דרך מכשיר הטלפון, משלוחים בדואר ודרך הפקס.

עם השנים והתקדמות הטכנולוגיה, עברה עיקר פעילות החברה לרשת האינטרנט, וכיום מרבית פוליסות הביטוח שמצעיה החברה נמכרות באינטרנט, ללא תיווך כמובן, וללא תשלום נוסף לסוכני ביטוח.

 

למה חשוב לעשות ביטוח?

החיים מלאי הפתעות. בין אם מדובר בתאונת דרכים, בגניבת רכב, בפריצה לדירה, ברעידת אדמה, בתאונה בעבודה, בפריצה לעסק, במקרה מוות פתאומי במשפחה חלילה ועוד – אירועים העלולים להשפיע בצורה הרסנית על האדם ועל משפחתו.

לכן, חשוב לדאוג שנהיה מכוסים במקרה של אירוע לא צפוי שעלול לערער את יציבות חיינו ומשפחתנו. על מנת לעשות זאת, אנו צריכים לבטח את עצמנו מפני האירועים הללו. ביטוח הוא אמצעי חוקי היוצר מנגנון של כיסויים ופיצויים במקרה של אירוע שלילי מסוג זה.

הביטוח יכול להתבצע באמצעות חוק או חוזה, על ידי המדינה או חברה פרטית. לפי הסכם הנקבע מראש, מחויב המבוטח לשלם דמי ביטוח חודשיים (פרמיה) לחברת הביטוח. חברת הביטוח בתמורה, מבטיחה לשלם פיצויים למוטב כאשר קורה האירוע.

 

עולם הביטוח

משחר ההיסטוריה, בני האדם עשו שימוש בסוגים שונים של ביטוחים וערבויות הדדיות במקרה של אסונות.  ביסודות הביטוח, עומד עיקרון הערבות ההדדית של החברה האנושית, אשר מעוניינת להגן על החברים בה מאסונות שלא ניתן לצפותם מראש.

כיום, ענף הביטוח תופס חלק משמעותי בכלכלת השוק והמדינה. בעשורים האחרונים צמח הענף באופן חסר תקדים, הוקמו חברות ביטוח רבות ונוצר ענף שלם של סוכני ביטוח הפועלים כמתווכים בין המוטב לבין חברת הביטוח.

 

מה ההבדל בין ביטוח עם סוכן לביטוח ישיר?

ישנן שתי דרכים עיקריות לאדם לבטח את עצמו. הראשונה היא לבטח את עצמו דרך סוכן. סוכן יכול להיות אדם פרטי או חברה אשר בידיהם רישיון סוכן ביטוח. הסוכנים פועלים כמתווכים בין חברת הביטוח לאדם המעוניין בביטוח – הם משווקים ומוכרים את הפוליסות של חברות הביטוח, ונותנים שירות ראשוני בעת הגשת התביעה נגדן.

סוכן הביטוח מרוויח את משכורתו מעמלות שהוא מקבל מחברת הביטוח בהתאם לכמות הפוליסות שהוא מכר. לעומת זאת, הדרך השנייה בה אדם יכול לבטח את עצמו היא לפנות ישירות אל חברת הביטוח, באמצעות ביטוח ישיר ובכך לדלג על ההתקשרות מול המתווך.

כיום, בעידן האינטרנט הפעולה הינה פשוטה לאין שיעור. כל שעל המעוניין בביטוח לעשות הוא להיכנס לאתר חברת הביטוח ולרכוש את פוליסת הביטוח המתאימה לצרכיו. המידע לגבי פוליסות הביטוח השונות נגיש וחשוף לכל, כך שניתן להשוות בין הפוליסות השונות דרך האינטרנט למצוא את הביטוח המתאים ביותר.

בנוסף, גם את התביעות מול חברת הביטוח ניתן לעשות דרך האינטרנט – כתוצאה מכך, לא צריך להיעזר בסוכן כדי למלא את טפסי התביעה. כל שנדרש על מנת לקבל את הפיצויים מחברת הביטוח, הוא לעקוב אחרי ההוראות באתר ולהגיש את המסמכים הנדרשים.

באמצעות ביטוח ישיר אתם עשויים לחסוך זמן וכסף על פגישות, שיחות וניירת. אדם המבין מהם צרכיו – יכול להיכנס לאינטרנט ובתוך דקות ספורות להפוך למבוטח. ניתן לעשות פוליסות ביטוח רבות בביטוח ישיר, ובהמשך המאמר יוסבר עליהן.

יתרון משמעותי של ביטוח ישיר הוא שחברות הביטוח מספקות מוקד הזמין 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע. המוקד מאפשר לכם לקבל מענה אנושי ברגע האמת – גם אם התרחשה פריצה לבית בשעות לילה מאוחרות.

 

ביטוח ישיר רכב

ניתן לעשות ביטוח ישיר לרכב באמצעות האינטרנט, ללא סוכן ותוך דקות ספורות – ולקבל את תעודת הביטוח באופן דיגיטלי. כאשר עושים ביטוח לרכב יש להתחשב בכלל הצרכים הרלוונטיים של המבוטח – ביטוח מתאים עשוי לחסוך כספים רבים במקרה של פגיעה ברכבכם או בצד שלישי.

ככלל, ישנם שלושה סוגי ביטוח לרכב עיקריים, שעליכם להכיר על מנת לעשות את הבחירה המתאימה לכם:

 

ביטוח חובה לרכב

ביטוח זה מקנה כיסוי לנזקי גוף שעלולים להיגרם לנהג, לנוסעים עמו ולשאר משתמשי הדרך. ביטוח זה הינו חובה על פי חוק ונהיגה בלעדיו היא עבירה על החוק.

הביטוח נועד ליצור רשת ביטחון שתמנע מצב בו נפגעי תאונת דרכים לא יוכלו לממן את הטיפול הרפואי הנדרש במקרה של תאונה.

 

ביטוח מקיף לרכב

ביטוח זה מכסה כל נזק הנגרם לרכבכם, לרכבים אחרים או לרכוש של צד שלישי שניזוק. בנוסף, הביטוח מבטיח כיסוי במקרה של גניבה או אסון טבע המביא להשבתת הרכב (טוטאל לוסט).

יתר על כן, ניתן להוסיף לביטוח המקיף מגוון כיסויים בהתאמה אישית כגון שירותי דרך וגרירה, רכב חלופי במקרה של גניבה, רכב חלופי במקרה של טוטאל לוס, כיסוי לפנסים ולמראות ועוד.

 

ביטוח צד ג' לרכב

ביטוח זה מכסה נזקים הנגרמים על ידי הרכב שלך לרכבים אחרים או לרכוש של צד ג'. ביטוח זה כלול בביטוח המקיף ונועד בעיקר לרכבים בעלי שווי שוק נמוך, אשר שווים אינו מצדיק תשלום נוסף עבור ביטוח מקיף – ולכן גם עלותם זולה יותר.

ניתן להוסיף לפוליסת הביטוח ביטוח לנהגים צעירים או אפשרות לביטוח נהגים באופן זמני. אפשרות זו יעילה במיוחד עבור משפחות אשר חלק ממשתמשי הרכב אינם נוהגים בו לעתים קרובות (כמו לדוגמא חיילים או סטודנטים).

 

ביטוח ישיר לדירה ותכולתה

דירת המגורים ותכולתה מהוות את מרבית הרכוש והנכסים של רוב משקי הבית בישראל. מטרת הביטוח היא לדאוג למבוטח במקרה של פריצה לביתו וגניבה של רכושו, ובמקרה של אסון טבע הפוגע בדירתו. ככלל, ניתן לעשות את הביטוח במספר דרכים:

 

ביטוח המבנה

ביטוח זה מקנה כיסוי ביטוחי לבעלי המבנה במקרים של פיצוץ בלון גז, שריפה, דליקה, התמוטטות, שיטפונות, בעיות צנרת ועוד. חשוב לציין שלא תמיד ביטוח המבנה כולל כיסוי בעקבות רעידות אדמה, ולכן יש לבדוק זאת בפירוט פוליסת הביטוח.

 

ביטוח תכולת הדירה

ביטוח זה מקנה כיסוי במקרה של פריצה לדירה וגניבת הרכוש של המבוטח. פוליסה זו מקנה שקט נפשי למבוטחים, במיוחד לאור תופעת הפריצות הגואה במדינת ישראל.

באמצעות ביטוח ישיר ניתן לשלב בין הביטוחים ואף להוסיף סעיפים נוספים לפוליסה כגון כיסוי בגין הוצאות על שירות בעל מקצוע, כיסוי בעבור שכירות הנכס כאשר הנכס אינו ראוי למגורים (כמו בשיפוץ), שירות שמאות מהיר לאומדן נזק לדירה ועוד.

 

ביטוח חיים – ביטוח ריסק (ביטוח למקרה של מוות)

ביטוח חיים נועד לשמור על היציבות והביטחון של המשפחה במקרה של מוות פתאומי של המבוטח. הביטוח מקנה למשפחת המבוטח פיצוי חד פעמי במקרה של פטירת המבוטח וללא התניות נוספות.

באמצעות ביטוח זה המשפחה תקבל את מלוא סכום הביטוח המובטח בפוליסה ובכך תוכל להתמודד בצורה טובה יותר עם האובדן. ביטוח ישיר ריסק הוא ביטוח פשוט וברור ללא חריגים. (מלבד התאבדות בשנה הראשונה מעשיית הביטוח).

מוצרי ביטוח נוספים

התוכן באתר נועד לספק מידע ראשוני בלבד בכל הנוגע לתחום הביטוח במדינת ישראל ואינו מהווה המלצה לנקיטת פעולה. למען הסר כל ספק, יובהר כי כל פעולה ו/או הימנעות מפעולה, שתינקט על סמך האמור באתר זה או בהתבסס עליו, היא על אחריות המשתמש הבלעדית בלבד.

תוכן עניינים
דילוג לתוכן