הראל ביטוחים

הראל ביטוחים היא אחת מחברות הביטוח הגדולות והוותיקות בישראל, כאשר היא פועלת בענף הביטוח קרוב לתשעה עשורים. החברה מציעה מגוון רחב של פוליסות ביטוח לאלפי תושבים ואזרחים במדינת ישראל.

 

רקע על חברת הביטוח – הראל ביטוחים

הראל השקעות בביטוח ושירותים פיננסיים בע"מ היא קבוצה עסקית שתחומי פעילותה הם ביטוחים למיניהם ושירותים פיננסיים. הראל היא אחת החברות המובילות במשק בתחומי הביטוח, כאשר בדירוגי חברות הביטוח הראל מדורגת כחברה המובילה בתחום הביטוח והפנסיה, כך על פי מדד המותגים של עיתון גלובס לשנת 2018.

חברת הראל פועלת ברציפות מאז שנת 1935, אז הוקמה תחת השם "המשמר שירות לביטוח", וכעבור ארבע שנים, נרכשה החברה על ידי בני הזוג מרגוט וארנסט המבורגר. משפחת המבורגר, יורשיהם של ארנסט ומרגוט, מחזיקים בשליטה בחברת הראל עד ימינו אנו, וכיום עומדת החזקתם בחברה על שבעים וארבעה אחוזים ממניות החברה.

תחומי העיסוק העיקריים של חברת הביטוח הראל הם ביטוח בריאות (קטגוריה הכוללת בתוכה ביטוח שיניים, ביטוח נסיעות לחו"ל, ביטוח סיעוד וכמובן ביטוח בריאות כללי), ביטוחים כלליים (ביטוח רכב, ביטוח דירה, ביטוח אשראי ועוד) וביטוח חיים.

 

 

ביטוח רכב הראל

חברת הראל ביטוח מציעה לנהגים ביטוחים משלושה סוגים: ביטוח חובה, ביטוח צד ג וביטוח מקיף.

 

פוליסת ביטוח החובה של הראל

ביטוח החובה הוא ביטוח אותו מחויב לרכוש על פי חוק כל בעל רכב ממונע מכל סוג שהוא, הן רכב מסחרי והן רכב פרטי. רכב שעולה על הכביש ללא ביטוח חובה, עובר על החוק, ועלול לעמוד בפני סנקציות פליליות בדמות קנס כספי ולעיתים אפילו לשלילת רישיון.

חברת הראל מציעה ביטוח חובה לבעלי רכבים ממונעים מכל סוג, והיא מכסה נזקים שעלולים להגרם לגופו של הנהג או שאר הנפגעים מהרכב, וזאת, על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים. הפוליסה מכסה את כל ההוצאות הכספיות שנזק גופני עלול להביא, ואף פיצויים בשל סבל או כאב, שאינם נחשבים בהכרח כהוצאה כספית.

 

פוליסת ביטוח צד ג' של הראל

כמו כן, חברת הראל מציעה ביטוח צד ג'. ביטוח זה מכסה נזקים שייגרמו לרכושו, בריאותו או גופו של אדם אחר על ידי המבוטח, עקב השימוש ברכב. הראל מציעה פוליסת ביטוח צד ג' המיועדת לבעלי רכבים שונים, כמו רכבים פרטיים ומשאיות.

סכום הפיצוי בפוליסה זו מגיע עד גובה האחריות הרשומה בפוליסה, אך בפוליסות ביטוח המיועדות לרכב במשקל של עד 3.5 טון, הפוליסה מכסה גם כיסוי הוצאות העברה ושמירה של רכב אשר יצא מכלל שימוש כתוצאה מתאונה ושיפוי של ההוצאות שנגרמו לצד ג' בהשתתפות עצמית בתיקון הרכב.

כמו כן, הפוליסה צפויה להעניק פיצוי בשל אובדן רווחים וזמן שנגרם לצד ג' תוך התעסקותו בתיקון הרכב וההליך המשפטי הכרוך בשל כך, היה והרכב הוא מסחרי ובימים כתיקונם היה משמש את הצד השלישי עבור עיסוקו המקצועי.

 

פוליסת ביטוח מקיף של הראל

בנוסף לכך, מציעה חברת הראל ביטוח מקיף. ביטוח מקיף מכסה את הנזק לרכוש ולממון של המבוטח אשר עלול להיגרם כתוצאה מאירועים שונים שיובילו לפגיעה ברכב. פוליסה זו מכסה את עלויות תיקון הרכב, הובלתו והחזרתו לשימוש, או לחלופין את עלותו הכוללת של הרכב במקרה ולא ניתן להחזירו לשימוש תקין.

כמו כן, פוליסת ביטוח מקיף של הראל צפויה להעניק שיפוי לבעל הרכב, במקרה של גניבת הרכב. לצד זאת, הפוליסה מכסה נזק שיכול להיגרם מאירועים ביטוחיים שונים, כמו למשל – פיצוץ, שיטפון, סערה, שלג או ברד, נזקי אש וכמובן נזקים הנגרמים מתאונות דרכים שונות. פוליסת ביטוח מקיף של הראל כוללת גם ביטוח צד ג', שעיקריו מפורטים בפסקה הקודמת.

 

ביטוח בריאות הראל

אחד ממוצריה העיקריים של חברת הראל הוא ביטוח בריאות. ככלל, כל אזרח במדינת ישראל מבוטח בביטוח בריאות בסיסי, אשר ניתן לו על ידי המדינה, וזאת, כאמור בחוק.

ברם, ביטוח הבריאות הבסיסי אינו מספיק עבור כיסוי כלל הסיכונים הביטוחיים, ועל כן אזרחים ותושבים רבים מבטחים עצמם בביטוח נוסף, אותו מציעות קופות החולים וכן חברות הביטוח השונות.

פוליסות הבריאות של הראל הן גמישות וניתנות להרחבה על מנת לכסות הליכים וטיפולים שונים, העלולים להתרחש במהלך חייו של המבוטח.

פוליסת הפלטינה, שהיא הפוליסה העיקרית שמציעה הראל בתחום הבריאות, מכסה ניתוחים וטיפולים המחליפים ניתוח, גם בארץ וגם בחו"ל, סל תרופות מורחב ומגוון, טיפולים והשתלות בחו"ל, וכמו כן כתב שירות לאבחון רפואי מהיר וכתב שירות מרופא מלווה אישי.

 

ביטוח שיניים הראל

ביטוח השיניים של הראל מציע כיסוי עבור מגוון רחב של טיפולי שיניים, היגיינת ובריאות הפה. הביטוח מכסה טיפוליים ממגוון סוגים – החל מטיפולים שיקומיים, טיפוליים מניעתיים, טיפולים משמרים, שחזור והשתלת שיניים על סוגיהם השונים, ועוד מגוון רחב של פרוצדורות דנטליות.

תחת כיסוי הפוליסה המבוטח יכול לבחור להשתמש בשירותיהם של למעלה מ- 900 מרפאות, רופאים ומכוני צילום הפרוסים בכל רחבי הארץ.  שימוש בשירותים הרפואיים הללו, יכוסה לחלוטין על ידי פוליסת ביטוח השיניים של הראל.

 

ביטוח חיים הראל

ביטוח חיים הוא ביטוח המציע למבוטח התחייבות שבמקרה וחס וחלילה ימות, משפחתו או קרוביו יקבלו פיצויים בהתאם לגובה הפיצוי המצוין בפוליסת הביטוח.

 

חברת הראל מציעה שני סוגים של ביטוחי חיים:

הפוליסה הראשונה היא פוליסת מגן למקרה מוות. פוליסה זו מבטיחה למשפחת המבוטח פיצוי כספי לאחר מותו, שגודלו כסכום הנקבע בעת רכישת הפוליסה. סכום הפיצוי הוא צמוד מדד, כך שהוא אינו מאבד מערכו עם השנים, והוא אינו תלוי בסכומי כסף אחרים המגיעים למשפחת המבוטח מתוקף ביטוחים או קרנות אחרות. ניתן להצטרף ולרכוש פוליסת מגן החל מגיל 20 ועד גיל 70, כאשר הביטוח תקף עד שהמבוטח יגיע לגיל 75.

ביטוח החיים השני שמציעה חברת הראל הוא ביטוח למקרה מוות – הכנסה למשפחה. פוליסה זו מיועדת לאנשים הרוצים להבטיח למשפחתם הכנסה חודשית במצב בו הם כבר לא יהיו בין החיים. תחת פוליסה זו, תקבל משפחת המבוטח, לאחר מותו, פיצוי בדמות תשלום חודשי קבוע, שסכומו ומשך הזמן בו הוא יינתן נקבעים בפוליסה עצמה.

גם כאן, בדומה לפוליסת המגן, הסכום שיינתן לא מושפע מתשלומים אחרים אותם תקבל המשפחה. סכום התשלום החודשי הוא צמוד מדד עד לעת פטירתו של המבוטח, ומרגע זה הסכום תלוי בתוצאות ההשקעה של כספי הביטוח. את הפוליסה הזאת ניתן לרכוש מגיל 21 עד גיל 65, והיא תקפה גם הגיע המבוטח לגיל 75.

 

ביטוח נסיעות לחו"ל הראל

ביטוח נסיעות לחו"ל של הראל מכסה מגוון של נזקים כספיים וגופניים שעלולים חלילה להיגרם למבוטח בזמן שהוא שוהה בחוץ לארץ. מכיוון שעלויות טיפול יכולות להיות משמעותית גבוהות יותר בחו"ל, בנוסף לעלויות החזרה לארץ, ביטוח נסיעות לחו"ל של הראל הוא למעשה ביטוח בריאות מורחב, המכסה מגוון טיפולים ופרוצדורות רפואיות שהמבוטח יזדקק להם כתוצאה מאירוע שקרה לו בחו"ל.

בשנים האחרונות השיקה הראל אפליקציה חדשה, הראל חו"ל, שמקלה ביתר שאת על התקשורת עם חברת הביטוח, וחוסכת עלויות הקשורות לטיפולים ואירועים רפואיים שמקורם בחו"ל.

 

מוצרי ביטוח נוספים

התוכן באתר נועד לספק מידע ראשוני בלבד בכל הנוגע לתחום הביטוח במדינת ישראל ואינו מהווה המלצה לנקיטת פעולה. למען הסר כל ספק, יובהר כי כל פעולה ו/או הימנעות מפעולה, שתינקט על סמך האמור באתר זה או בהתבסס עליו, היא על אחריות המשתמש הבלעדית בלבד.

תוכן עניינים
דילוג לתוכן