WOBI ביטוח

רקע

חברת Wobi הינה סוכנות הביטוח הדיגיטלית הראשונה בישראל, המציעה מגוון רחב של ביטוחים והלוואות. ייחודיותה של החברה היא בשירות המקוון שהיא מציעה – במסגרתו, ניתן לרכוש פוליסות ביטוח בצורה מקוונת ובנוסף ניתן לראות באתר השוואה בין מחירי ביטוח המוצעים באינטרנט.

החברה הוקמה בשנת 2010, כאשר מטרתה המרכזית הייתה ליצור פלטפורמה השוואתית בין פוליסות ביטוח המוצעות על ידי חברות ביטוח שונות, באופן שיאפשר רכישת ביטוח חכמה וחסכונית- וכן, מקוונת.

בתחילת דרכה התמקדה Wobi בביטוח רכב, ועם השנים התפתחה והחלה להציע מגוון רחב יותר של סוגי ביטוח. בנוסף, החברה השיקה מגוון שירותים חדשים: בשנת 2015 יצא לשוק כלי "הסטטוס הפנסיוני", שבאמצעותו יכול כל מי שמפריש משכרו לפנסיה, לצפות בסטטוס פוליסת הפנסיה שלו.

בשנת 2017 השיקה החברה מנגנון איסוף מידע המשווה בין תנאי הלוואות שניתנו על ידי בנקים שונים, וכן מנגנון איסוף מידע השוואתי בתחום ביטוח הבריאות, שעורך השוואה בין פוליסות ביטוח בריאות שונות וזאת בהתאם לרפורמת המפקחת על הביטוח דאז (דורית סלינגר).

המנגנון מאפשר לכל מבוטח לקבל תמונת מצב כללית ביחס לסטטוס הביטוחי שלו, כך שיוכל למנוע מצב של כפילויות בכיסויים רפואיים ואף לבחון אלטרנטיבות משתלמות יותר לביטוח הקיים שהוא מחזיק כיום.

ביטוח רכב

כאמור, Wobi החלה את דרכה בביטוחי רכב כאשר בשנת 2011 הקימה את מנגנון ההשוואה האינטרנטי הראשון שאפשר לרכז מידע ולרכוש פוליסות ביטוח באון-ליין. המנגנון משווה בין כלל הפרמטרים שמרכיבים את פוליסת ביטוח הרכב – סוג הרכב, שנת ייצור, פרופיל הנהג, כמות הנהגים בפוליסה, עבר ביטוחי של הרכב, ועוד.

באתר החברה, שהינו נגיש וידידותי למשתמש, ניתן למצוא בקלות את רובריקת ההשוואה בין ביטוחי הרכבים – ביטוח חובה, ביטוח מקיף וביטוח צד ג'. בנוסף, האתר מעניק הסבר קצר ופשוט על סוגי הביטוח, איזה מהם כדאי לרכוש ומה משפיע על מחיריהם, מהן ההרחבות האפשריות לביטוח וכן מפרט רשימת טיפים לרכישת ביטוח רכב שיתאים ככל הניתן לרוכש הפוליסה.

בשנת 2014 השיקה Wobi מסלול חדש בתחום ביטוח הרכב. במסגרת המסלול, כל רוכשי פוליסות ביטוח מקיפות דרך האתר יקבלו מנוי בלתי מוגבל לחנייה באפליקציית החנייה "פאנגו", וזאת למשך כל תקופת הביטוח. כל עוד החנייה נעשית באזור בו פועלת חברת פאנגו, ההטבה לא מוגבלת בזמן החנייה, מיקומה או בכמות החניות הנעשות במהלך הביטוח.

מסלול זה היה להצלחה גדולה, שכן ההטבה מעניקה לרוכשי הביטוח ערך רב המתווסף לפוליסת הביטוח – חנייה ללא הגבלה, ללא עלות נוספת ובפריסה ארצית.

ביטוח נסיעות לחו"ל

Wobi מציעה, בנוסף לביטוח רכב, שירותי השוואה בפוליסות ביטוח נסיעות לחו"ל. בדומה להשוואת מחירי מלונות, טיסות והשכרות רכב עת שמתכננים חופשה לחו"ל, השירות ההשוואתי ש-wobi מציעה מאפשר לרכוש גם את פוליסת הביטוח המשתלמת ביותר לנסיעה. במסגרת ההשוואה, וובי מציגה ללקוח עד 6 פוליסות ביטוח מחברות הביטוח המובילות בשוק, בניהן פספורט כארד, שירביט, הראל, הפניקס, כלל ביטוח ופיננסים, ומנורה מבטחים.

בטרם רכישת הביטוח, האתר מפרט מספר פרמטרים חשובים לבחינה. ראשית, יש לבחון שהפוליסה כוללת כיסוי ביטוחי בגין ביטול הנסיעה מסיבות שונות. לעתים ישנם מצבים בלתי צפויים שעלולים להביא לביטול הנסיעה, מה שעלול לעלות לא מעט כסף ללא ביטוח. לכן חשוב לכלול פרמטר זה בפוליסה.

בנוסף, יש לוודא שפוליסת הביטוח מכילה כיסוי של שירותי חילוץ והצלה. אם מדובר בנסיעה הרפתקנית לדרום אמריקה או למזרח הרחוק הכוללת טיולי אקסטרים, חשוב מאוד שהביטוח מכסה גם את השירותים הללו.

אם מדובר בחופשת סקי, חשוב לכלול בפוליסה כיסוי ספורט חורף שמגן על המובטח במקרה של תאונות ופציעות שנובעות מהגלישה.

אם מדובר בטיול אתגרי, שכולל פעילויות אקסטרים כגון רכיבת שטח, סנפלינג ואף רכיבה על אופנוע ים, מומלץ מאוד לכלול בפוליסה כיסוי ספורט אתגרי למקרה של פציעה או תאונה. יש לציין שמדובר בכיסוי שונה ונפרד מזה של שירותי החילוץ וההצלה.

מלבד כל אלו, יש תמיד לשים לב למחיר הפוליסה כולה, גובה הכיסוי הביטוחי שהיא מעניקה, ולגובה ההשתתפות העצמית של המבוטח.

ביטוח דירה

בדומה לביטוחי הרכב וביטוחי הנסיעות לחו"ל, וובי מציעה שירות השוואתי דומה גם בתחום ביטוח הדירה. האתר מציע השוואת פוליסות ביטוח מ23 סוגים: ביטוח מבנה, המעניק כיסוי ביטוחי בגין נזקים שנגרמים לכל מה שמהווה חלק מהדירה עצמה – צנרות, מרפסות, מתקני ביוב ואינסטלציה, שערים, מערכות סולריות, דודים, מתקני טלפון ואף גדרות ודרכים מרוצפות ששייכות לדירה;

ביטוח תכולה, המעניק כיסוי ביטוחי בגין נזקים שנגרמים לתכולת הדירה – קרי, כלל החפצים ששייכים לדיירי הדירה למעט חפצים הנמצאים בשטח הגינה, חדר המדרגות, וכן גדרות ודרכים מרוצפות ששייכות לשטח הדירה.

במסגרת ההשוואה, wobi מציגה את פוליסות הביטוח של חברות הביטוח המובילות בשוק, בניהן פספורט כארד, שירביט, הראל, הפניקס, כלל ביטוח ופיננסים, ומנורה מבטחים. גם כאן, האתר מפרט מספר פרמטרים חשובים אותם מומלץ מאוד לכלול בפוליסת ביטוח הדירה.

ראשית, חשוב מאוד להעריך במדויק ככל הניתן את שוויה של תכולת הדירה. הערכה מדויקת של שווי החפצים תביא לפיצוי האולטימטיבי, שנגזר מערכו המקורי של המוצר ומנוכה ממנו השתתפות עצמית.

כחלק מהציוד המכוסה, חשוב ביותר לוודא שכלל הציוד האלקטרוני שנמצא בדירה מבוטח גם הוא מפני תאונות שהתרחשו בתוך הדירה וגרמו לציוד לנזק.

פרמטר נוסף שכדאי מאוד לכלול בפוליסת ביטוח הדירה הוא כיסוי בעבור מצבים בהם קורה נזק לחפצים שמבוטחים במסגרת ביטוח תכולת הדירה. למשל, כאשר יוצאים מהבית כשעלינו תכשיטים יקרים, שווה לבטח אותם בכדי להבטיח פיצויים בגין אובדנם הפוטנציאלי.

נוסף על כל אלו, מומלץ מאוד לשכור את שירותיו של שמאי לשם הערכת ערך הדירה ותכולתה בטרם רכישת פוליסת הביטוח. לרוב, פוליסות הביטוח עצמן מציעות שירות שמאות חינמי, או כזה המותנה בשווי תכוה מינימלי של 150,000 ₪. הערכה של גורם מקצועי את שווי הנכס ותכולתו מבטיחה שקט נפשי ופיצויים מלאים במידת הצורך.

חשוב לציין כי בכל פוליסת ביטוח ישנה דרישה מהמבוטח עצמו ביחס למיגון מינימלי של הדירה, כאשר המיגון הבסיסי הוא דלת כניסה מסוג פלדלת, רב בריח או דלת מעץ מלא שננעלת במנעול רב זרועות. גובה הדרישה נקבע לפי תנאי הפוליסה של החברה המבטחת הנבחרת, וכמובן לפי גובה פוליסת היטוח הספציפית. מדובר בתנאי הכרחי לרכישת הביטוח, ולכן חשוב לבדוק מהו סוג המיגון הקיים בדירה.

מלבד כלל הטיפים החשובים המצוינים לעיל, אתר Wobi מפרט מספר נתונים חשובים ביותר ביחס לביטוח דירה, שחשובים מאוד לכל רוכש ביטוח פוטנציאלי לדעת בטרם הוא רוכש פוליסה. בין היתר, המידע המונגש כולל פרטים ביחס לביטוח צד ג', אחריות צולבת, השתתפות עצמית בביטוח, חבות מעבידים, תביעות שיבוב ואף מידע בנושא כיסוי לנזקי טרור.

מוצרי ביטוח נוספים

התוכן באתר נועד לספק מידע ראשוני בלבד בכל הנוגע לתחום הביטוח במדינת ישראל ואינו מהווה המלצה לנקיטת פעולה. למען הסר כל ספק, יובהר כי כל פעולה ו/או הימנעות מפעולה, שתינקט על סמך האמור באתר זה או בהתבסס עליו, היא על אחריות המשתמש הבלעדית בלבד.

תוכן עניינים
דילוג לתוכן