ביטוח ביטול טיסה

ביטוח ביטול טיסה, מאפשר לרוכשי כרטיס טיסה לקבל פיצוי כספי בשל ביטול טיסה. רכישת הביטוח מומלצת עבור רוכשי כרטיסי טיסה החוששים לאבד את כספם עקב ביטולה של הטיסה על ידי חברת התעופה, או מכל סיבה שהיא.

בתקופת הקורונה, ביטוח ביטול הטיסה נעשה פופולרי במיוחד, לאור עלייה במספר ביטולי הטיסה. אם כן – מהו ביטוח ביטול טיסה? מה מכסה הביטוח? ומה ההבדל בינו לבין ביטוח ביטוח נסיעות לחול? על כך ועוד, תוכלו ללמוד בהמשך העמוד.

 

ביטוח ביטול טיסה – על מה ולמה?

מטבע הדברים, לטיסה שמתבטלת עלולות להיות השלכות רבות, הרבה מעבר לעלות כרטיס הטיסה –  החל מהפסדים כלכליים שנובעים עקב הזמנת חדרים בבתי המלון במדינת היעד, השכרת רכב, כרטיסים למופעים או אירועי ספורט שנקנו במועד מועד וכיוצא בכך.

ביטוח ביטול טיסה נועד לכסות את ההפסדים הכלכליים האמורים, ומאפשר לרוכשי כרטיסי הטיסה לקבל החזר מלא או חלקי של עלות השירותים שרכשו. די להבחין בלחץ של אדם שמגלה שטיסתו נדחתה בכמה שעות, בכדי להבין עד כמה חמורות יהיו השלכותיהן של טיסות שבוטלו לחלוטין.

 

תנאי הביטוח

עלות פוליסת ביטוח ביטול טיסה, לצד גובה ההחזר שמעניקות חברות הביטוח השונות, משתנים בהתאם למדיניות כל חברה.

נוסף על כך, כל חברה מפעילה מדיניות שונה ביחס למסגרת הזמן בה ניתן לרכוש מראש את פוליסת הביטוח. חברות אחדות מאפשרות לרכוש כרטיס טיסה ככל שלא עברו שבעה ימים ממועד רכישת כרטיס הטיסה, בעוד יש חברות שיסכימו לבטח עד שבועיים ימים מיום רכישת הכרטיס.

חשוב לציין כי בתקופת הקורונה, שגרמה לביטולי טיסה רבים, חברות ביטוח רבות הנהיגו מדיניות שונה מהרגיל באשר לביטוחי ביטול טיסה, כאשר חלקן אף הגדילו לעשות וביטלו לחלוטין את אופציית רכישת הביטוח.

 

מה כוללת פוליסת ביטוח ביטול טיסה?

פוליסות ביטוחי ביטול טיסה, משתנות מחברה לחברה. לרוב, מציגות חברות הביטוח פוליסה סטנדרטית, אותה ניתן להרחיב באמצעות רכישת שירותים קונקרטיים, בתשלום נוסף כמובן.

נציג לפניכם מספר דוגמאות לפיצויים (חלקיים או מלאים) שעשויים להתקבל הודות לביטוח ביטול טיסה:

  • פיצוי בגין הפסד הזמנת חדרי אירוח במלונות ובאכסניות במדינת היעד.
  • פיצוי בשל הפסד מחיר כרטיס הטיסה שבוטלה.
  • פיצוי בגין עלות השכרת רכב במדינת היעד.
  • פיצוי המתקבל מפאת הפסד עלות חבילת הנופש שנרכשה.
  • פיצוי בגין הפסד עלות כרטיס כניסה למופעי תרבות במדינת היעד.
  • פיצוי בגין הפסד מחיר כרטיס לשיט במדינת היעד.
  • פיצוי בשל הפסד עלות כרטיס כניסה לאירועי ספורט בחו"ל.

 

אני מבוטח בביטוח ביטול טיסה, ולא הגעתי לטיסה מסיבות אישיות. האם אקבל פיצוי?

ביטוח ביטול טיסה מעניק החזר עבור ביטול טיסה מכל סיבה שהיא. הווי אומר, ההחזר יתקבל  לא רק בשל טיסה שבוטלה – טיסה שלא יצאה לדרכה בשל מפגעי מזג אוויר, החלטת חברת התעופה, סגר שהוטל על שמי הארץ וכיוצא בכך, אלא גם בגין ביטול טיסה מסיבות בריאותיות, אישיות או כל סיבה אחרת. זאת, ככל שבעלי הכרטיס ידווחו על כך לחברת התעופה על ביטול הטיסה, יקבלו על כך אישור בכתב, ויישלחו אותו לחברת הביטוח.

 

אילו חברות מציעות פוליסת ביטול טיסה?

נכון לשנת 2020, קיימות שלוש חברות המאפשרות לרכוש פוליסת ביטוח ביטול טיסה: שירביט, טריפ גרנטי (העובדת בשיתוף פעולה עם אל – על והפניקס) והראל. שלוש החברות הללו, מעניקות החזר בגין ביטול טיסה, ככל שרוכש הכרטיס הציג בפניהם את אישור ביטול הטיסה שהתקבל מאת חברת התעופה, 12 שעות לכל הפחות לפני מועד הטיסה המקורי.

ההחזר שמעניקות שלוש החברות עומד על 80% מהעלות המקורית. כך למשל, אם כרטיס הטיסה עלה 2,000 שקלים, הפעלת הביטוח בגין ביטול הטיסה, תקנה לרוכש הכרטיס 1,600 שקלים. מעבר לכך, יתקבל החזר בגין הזמנת חדרי מלון, השכרת שירותי רכב וכיוצא בזה – בכפוף לאמור בתנאי פוליסת הביטוח.

 

מה ההבדל בכל זאת בין שירביט, טריפ גרנטי והראל?

שלוש החברות – שירביט, הראל וטריפ גרנטי (העובדת בשת"פ עם חברת הביטוח הפניקס), מציעות אמנם גובה החזר דומה עקב ביטול טיסה, אולם לצד זאת קיימים גם לא מעט הבדלים בין תנאי הפוליסות שמציעות כל אחת מן החברות.

את ביטוח ביטול הטיסה של שירביט, ניתן לרכוש ככל שלא עברו שבעה ימים ממועד רכישת כרטיס הטיסה. גובה ההחזר המקסימלי הוא 20 אלף דולרים, והוא מתקבל עבור 80% מעלות כרטיס הטיסה, הזמנת חדרים במלון ושאר שירותים תיירותיים.

הראל מאפשרת לרכוש ביטוח ביטול טיסה, עד 15 ימים ממועד רכישת כרטיס הטיסה, כאשר סכום ההחזר המקסימלי עומד על 25 אלף דולרים.

טריפ גרנטי, תבטח אתכם בביטוח ביטול טיסה, ככל שלא עברו למעלה מ- 7 ימים ממועד רכישת כרטיס הטיסה, וככל שמועד הטיסה רחוק 15 ימים לכל הפחות ממועד רכישת הביטוח. סכום ההחזר המקסימלי הוא 20 אלף דולר.

חברת ביטוח שיעור ההחזר גובה החזר מקסימלי עד מתי ניתן לרכוש את הפוליסה? עלות הפוליסה
שירביט 80% מהעלות המקורית. 20 אלף דולר.

 

7 ימים מיום רכישת כרטיס הטיסה.  

לא ידוע

הראל 80% מהעלות המקורית. 25 אלף דולר. 15 ימים מיום רכישת כרטיס הטיסה. 6% מעלות החבילה.
טריפ גרנטי (שת"פ עם הפניקס) 80% מהעלות המקורית. 20 אלף דולר. 7 ימים מיום רכישת כרטיס הטיסה. לא ידוע

*טרום תקופת הקורונה

עדכון: ביטוח ביטול טיסה בתקופת הקורונה

תקופת הקורונה, הביאה עימה גל של ביטולי טיסות מסיבות שונות. לאור זאת, החליטו חברות הביטוח – הראל ושירביט, להשעות את ביטוחי ביטול טיסה עד להודעה חדשה. חברת טריפ גרנטי הודיעה על השעיית ביטוחי ביטול טיסות עד לתאריך 24.03.21, כלומר, ניתן לרכוש פוליסות ביטוחי ביטול טיסות, לטיסות היוצאות החל מתאריך 25.03.21.

 

מה ההבדל בין ביטוח נסיעות לחו"ל לבין ביטוח ביטול טיסה?

ביטוחי נסיעות וביטוחי ביטול טיסות, הם שני מונחים שונים, על אף ששמם עלול לבלבל. בעוד ביטוחי נסיעות מבטחים מפני אירועים ביטוחיים שעלולים להתרחש במהלך החופשה בחו"ל, כמו למשל ניתוחים, ביקורים אצל רופאים, שירותי חילוץ וכדומה – ביטוח ביטול טיסה מאפשר לבטל את הנסיעה, וכלל לא לטוס לחופשה.

משכך, ניתן להפעיל את ביטוח הנסיעות רק לאחר תחילת החופשה, ואילו את ביטוח ביטול הטיסה ניתן להפעיל טרם תחילת החופשה.

הפוליסה הבסיסית של ביטוחי נסיעות לחו"ל אם כן, אינה מעניקה החזר לאדם שלא עלה לטיסה מסיבות אישיות כאלו ואחרות, לרבות סיבות בריאותיות. ברם, קיימות חברות ביטוח שמציגות אפשרויות הרבה לפוליסה, הכוללות החזרים בגין ביטול טיסה עקב אשפוזים, מחלה חמורה וכדומה.

סוג הביטוח מה מעניק הביטוח? מתי ניתן להפעיל את הביטוח?
ביטוח ביטול טיסה החזר בגין שירותים תיירותיים בהם לא נעשה שימוש עקב ביטול הטיסה. מרגע רכישת פוליסת הביטוח, ועד 12 שעות לפני הטיסה (בכפוף להצגת אישור ביטול).
ביטוח נסיעות החזר בגין אירועים ביטוחיים שהתרחשו במהלך החופשה. עם היציאה מהארץ.

לסיכום, ביטוח ביטול טיסה, מאפשר לקבל החזרים כספיים שנובעים עקב טיסה שבוטלה מכל סיבה שהיא, לרבות שירותי תיירות שונים שנרכשו במעוד מועד. אמנם הנסיעה המתכוננת לא תצא אל הפועל, אך הודות לביטוח ביטול הטיסה, מרבית ההפסדים הכלכליים שקשורים לטיסה וחלופה צפויים להיחסך. להזמנת ביטוח ביטול טיסה מסוכן ביטוח – צרו קשר עוד היום.

מוצרי ביטוח נוספים

התוכן באתר נועד לספק מידע ראשוני בלבד בכל הנוגע לתחום הביטוח במדינת ישראל ואינו מהווה המלצה לנקיטת פעולה. למען הסר כל ספק, יובהר כי כל פעולה ו/או הימנעות מפעולה, שתינקט על סמך האמור באתר זה או בהתבסס עליו, היא על אחריות המשתמש הבלעדית בלבד.

תוכן עניינים
דילוג לתוכן