ביטוח צד שלישי לעסק

מעוניינים לבטח את העסק שלכם ולוודא ביטחון כלכלי כנגד הוצאות כבדות על תאונות לא צפויות? ראוי שתשקלו לכלול בחבילת הביטוח לעסקיכם גם ביטוח צד שלישי.

מהו ביטוח צד שלישי?

ראשית, נסביר מהו ביטוח צד שלישי לעסק, מה ההבדל בינו לבין הביטוח הבסיסי, מה בדיוק הביטוח מכסה, מהם הסוגים השונים של הביטוח, וכן מה תוקף הביטוח.

מה ההבדל בין ביטוח בסיסי לביטוח צד שלישי?

ביטוח בסיסי, שאינו כולל ביטוח צד שלישי, כולל הגנה מפני נזק שעלול להגרם למבנה העסק או לתכולתו, וכן מפני נזק הנגרם לעובדי העסק. לעומתו, ביטוח הכולל צד שלישי מגן גם מפני נזק שעלול להגרם לאדם או רכוש שאינו בבעלות העסק, כתוצאה מתאונה או רשלנות של מי מעובדי העסק, המחייבות פיצוי כספי בהתאם לפקודת הנזיקין כמצוין בחוק.

מה הביטוח מכסה?

כאמור, ביטוח צד שלישי מגן מפני נזק שעלול להגרם לצד שלישי, דוגמת לקוח, או רכושו של הלקוח, וכן כל אדם או רכוש שאין לו זיקה ישירה לעסק.

הביטוח יגן עליכם מפני שני סוגי תאונות שעלולות להתרחש בעסקיכם: הראשון, הגנה מפני חבלה שעלולה להגרם כתוצאה מתאונות הקשורות בבניין העסק או בתכולתו, דוגמת רצפה רעועה, נפילת מדפים, כבלי חשמל חשופים וכיוצא בזה. השני, הגנה מפני תאונות שנגרמו כתוצאת מרשלנות או קלות דעת של בעל העסק או מי מעובדי העסק.

הביטוח כולל הגנה מפני שני סוגי הוצאות: הוצאות משפט, כלומר הוצאות שתאלצו לשלם כחלק מההליך המשפטי מול התובע, והוצאות הנזק, כלומר התשלום שתחויבו לשלם כתוצאה מהנזק שנגרם לאותו תובע.

סוגים שונים של ביטוח צד שלישי

באפשרותכם להתאים את הביטוח שלכם כך שיכסה בדיוק את התאונות שעלולות להתרחש בעסקיכם.

עבור זה, ישנן מספר רב של חברות ביטוח, אשר כל אחת מהן מספקת לכם ביטוח צד שלישי בתנאים שונים, וכן כל אחת מהן תציע לכם מגוון רחב של הרחבות וניואנסים לביטוח שלכם. לכן, כדאי ומומלץ להיעזר בסוכן ביטוח, שיתאים את חבילת הביטוח שלכם לדרישות העסק שלכם.

כך, לדוגמא, לעסק המשרת לקוחות מחוץ למבנה העסק מומלץ לוודא שחבילת ביטוח הצד שלישי שלו תכלול הרחבה לפעילות חוץ, כלומר כיסוי כלפי נזק הנגרם ללקוחות בבתיהם או בכל מקום אחר מחוץ למבנה העסק. לחלופין, לעסק שנותן שירות המתרכז בעיקר בחנות העסק עצמה, יומלץ לוודא ביטוח מקסימלי בפנים העסק.

תוקף הביטוח

תוקף הביטוח תלוי בחבילת הביטוח שרכשתם, בהתאם להסכם עם חברת הביטוח שלכם. הפוליסה המקובלת מכסה אפילו על תביעות שהוגשו לאחר שפג תוקף הביטוח שלכם, כל עוד התאונה אירעה בתקופה בה הייתם מבוטחים.

מדוע מומלץ לרכוש ביטוח צד שלישי לעסק?

ביטוח צד שלישי חשוב ביותר לביטחון הכלכלי שלכם ולסיכויי ההצלחה של עסקיכם. נזקים הנגרמים ללקוחות, דוגמת פציעה כתוצאה מליקוי במבנה העסק, נחשבים לשכיחים יחסית, והוצאות הכרוכות בהם עלולות להיות כבדות ביותר, בואכה פשיטת רגל.

בנוסף, הכיסוי על הוצאות המשפט ימנע מכם אי נעימות רבה הכרוכה בהליך המשפטי המפרך מול התובע. ניהול משפט מול אדם שנגרם לו עוול כתוצאה מרשלנותכם או מרשלנותו של אדם באחריותכם אינה פשוטה כלל.

כך לצורך הדוגמא, אם אתם בעלי בית קפה, וודאי אינכם יכולים לוודא בכל עת שכל כיסאות העץ שלכם תקינים ואיכותיים. דמיינו חלילה שאחד מלקוחותיכם המבוגרים בחר לשבת על כיסא שכזה, והכיסא נשבר. הנזק הכספי שעסקיכם יחויב יכול להיות עצום – החל מנזקים פיזיים שנגרמו ללקוח, דרך אובדן כושר עבודה ככל שהוא מועסק, צער, וכמובן עוגמת הנפש הכרוכה בהליך המשפטי עלולה להיות קשה מנשוא.

 

כמובן, יש גם לתת את הדעת לשקט הנפשי שהביטוח מעניק – הידיעה שלא משנה מה יקרה ואיזה תאונה תתרחש, יש מי שיכסה עבורי את ההוצאות, בהחלט יכולה לעזור במניעת שערות לבנות.

 

איך מצטרפים?

ישנן חברות רבות המציעות ביטוח צד שלישי לעסק, דוגמת הראל ביטוח ופיננסים, איילון ביטוח, ביטוח ישיר, כלל, הפניקס, לצד סוכניות ביטוח דוגמת טולי אביטל – סוכנות לביטוח, אסיה – סוכנות לביטוח ועוד רבות.

בבחירתך חברת ביטוח מומלץ להיעזר בסוכן הביטוח שלך, שיסייע לך בהתאמת הפוליסה שלך לצורכי העסק שלך. אם אין לך סוכן ביטוח, תוכל לפנות לאחת מהחברות הנ"ל והן בוודאי ישמחו לעזור לך בהתאמת חבילת הביטוח לעסק שלך.

כמה זה עולה?

לא נותר לנו אלא לברר דבר אחד – המחיר. ובכן, המחיר לא קבוע ותלוי בפרמטרים רבים: גודל העסק שלכם, מיקומו, הסיכון הגלום בפעילותו, וכמובן – מהי החברה שבחרתם ומהן ההרחבות לחבילת ביטוח שרכשתם.

הדרך הפשוטה ביותר לקבל הצעת מחיר היא פשוט לברר עם חברות הביטוח השונות ולקבל מושג על טווח המחירים הרלוונטי למקרה הפרטי שלכם, ולאחר מכן לבחור בחברה המציעה לכם מחיר טוב וביטוח איכותי המתאים לעסקיכם.

ניתן לבצע השוואת מחירים באמצעות מחשבוני השוואות המחירים השונות המסתובבות ברחבי הרשת, או כמובן לשאול את סוכן הביטוח שלכם.

לפניות ושאלות בנושא ביטוח צד שלישי לעסק, צרו קשר.

מוצרי ביטוח נוספים

התוכן באתר נועד לספק מידע ראשוני בלבד בכל הנוגע לתחום הביטוח במדינת ישראל ואינו מהווה המלצה לנקיטת פעולה. למען הסר כל ספק, יובהר כי כל פעולה ו/או הימנעות מפעולה, שתינקט על סמך האמור באתר זה או בהתבסס עליו, היא על אחריות המשתמש הבלעדית בלבד.

תוכן עניינים
דילוג לתוכן