חברות ביטוח רכב

במידה שרכשתם רכב חדש, הדבר הראשון עליכם לעשות הוא לרכוש ביטוח רכב. עם סוגי ביטוח הרכב הזמינים לצרכן בישראל ניתן למנות את ביטוח החובה, הביטוח המקיף וביטוח צד ג'. הנהג הישראלי הממוצע שמעוניין לבטח את הרכב שלו נתקל בעשרות אפשרויות שונות.

קיימות בשוק הן חברות ביטוח בינלאומיות והן חברות ביטוח שפועלות אך בפלחי אוכלוסייה מסוימים. יחד עם זאת, אל תחששו ממגוון האפשרויות העצום שזמין עבורכם. עם ההכוונה הנכונה תוכלו ליהנות מפירות התחרות בתחום ביטוח הרכב.

מה ההבדל בין ביטוח חובה, ביטוח מקיף וביטוח צד ג'?

כאמור לעיל, בפני נהג שמעוניין לרכוש ביטוח עבור הרכב שלו עומדים שלושה סוגים שונים של פוליסות.

ביטוח חובה

כל בעל רכב במדינת ישראל חייב בביטוח חובה לפי פקודת ביטוח רכב מנועי תש"ל-1970 ונהיגה בלעדיו תהווה עבירה פלילית. מדובר בפוליסת הביטוח הבסיסית, שמטרתה ליצור עבור הנהג רשת הגנה כלכלית שתאפשר לו לממן נזקי גוף שנגרמים כתוצאה מתאונות דרכים.

ביטוח צד ג'

ביטוח צד ג' נועד לכסות את עלות תיקונם של נזקי רכוש שנגרמו לאדם אחר כתוצאה מתאונת דרכים. כלומר, אם אתם מבוטחים בביטוח צד ג' ומעורבים בתאונת דרכים, הביטוח יכסה את הנזק שנגרם לנהג השני אך תיאלצו לתקן את הנזקים שנגרמו לרכב שלכם על חשבונכם.

ביטוח מקיף

ביטוח מקיף נועד לכסות תשלומים עבור נזקי רכוש שנגרמו כתוצאה מתאונות דרכים. במילים אחרות, ביטוח מקיף יכסה את התשלום עבור תיקון הרכב שלכם במקרה של תאונה. ביטוח מקיף כולל בתוכו גם ביטוח צד ג'. בניגוד לביטוח חובה, אין חובה חוקית לרכוש פוליסת ביטוח מקיף. ואולם, בשל העלות הגבוהה של תיקון נזקי רכוש, מרבית הנהגים בישראל בוחרים לרכוש אותה.

ביטוח חובה חובה לפי חוק – כל רכב שעולה על הכביש נזקי גוף כתוצאה מתאונת דרכים.
ביטוח מקיף אין חובה – רשות. נזקי רכוש – לרכוש הפוגע והנפגע
ביטוח צד ג' אין חובה – רשות נזקי רכוש – רכוש נפגע בלבד.

חברות ביטוח הרכב בישראל – סקירה

במדינת ישראל פועלות עשרות חברות ביטוח המציעות ביטוח לרכב. עשר חברות ביטוח הרכב המובילות בישראל מבחינת כמות המבוטחים והיקף הפעילות הכלכלית הן "כלל", "מגדל", "AIG", "ביטוח ישיר", "הראל", "מנורה", "אליהו", "הפניקס", "איילון" ו-"שירביט".

כלל

חברת כלל נחשבת לאחת מענקיות הביטוח במדינת ישראל. כלל מציעה ללקוחותיה ביטוח חובה לרכב, ביטוח צד ג' וכן ביטוח מקיף. עם מסלולי הביטוח של חברת כלל ניתן למצוא את המסלולים הבאים:

  • "כלל behave" – מסלול שמאפשר להשפיע על מחיר הביטוח המקיף בהתאם לאופי הנהיגה שלכם;
  • "כלל מטראז'" – תוכנית ביטוח לנהגים שנוסעים מעט ורוצים לשלם על הביטוח בהתאם לזמן הנסיעה שלהם;
  • "כלל VAR" – ביטוח רכש שכולל מצלמה ואפליקציה ייעודית לתיעוד תאונות.

מגדל

בדומה לחברות ביטוח אחרות, מציעה מגדל ביטוח חובה, ביטוח צד ג' וביטוח מקיף לרכב. בנוסף, מציעה מגדל את מסלול הביטוח "מגדל פיקס לרכב" המאפשרת להימנע מתשלום דמי השתתפות עצמית ומייקור הפרמיה לאחר תאונות דרכים עם נזק שלא עולה על שלושים אלף ₪.

AIG

חברת AIG מציעה אף היא את מסלולי הביטוח הסטנדרטיים (ביטוח חובה, ביטוח מקיף וביטוח צד ג'). בנוסף לכך, מציעה AIG חבילות מותאמות אישית:

  • חבילת פרימיום לרכבי יוקרה בשווי 350 אלף ₪ ומעלה: המדובר בביטוח מקיף עם שירות מקצועי ואישי לאורך כל תקופת הביטוח.
  • חבילת Just Drive: חבילת הקילומטרים של AIG שמבוססת על שימוש באפליקציה. נהג שבוחר בפוליסה זו משלם לפי מספר הקילומטרים שנסע.

ביטוח ישיר

חברת ביטוח ישיר מציעה פוליסת ביטוח צד ג' ופוליסת ביטוח מקיף לרכב הכוללת בתוכה ביטוח חובה. בנוסף, מציעה חברת ביטוח ישיר ביטוח מקיף לרכב חשמלי  המוצע בהנחה שיכולה להגיע עד לחמישים אחוזים. לבסוף, מציעה חברת ביטוח ישיר פוליסה עבור נהגים צעירים שמאפשרת כיסוי ביטוחי בתשלום לפי קילומטרים.

הראל

פוליסת הביטוח הייחודית של הראל נקראת "הראל סוויץ'". המדובר בפוליסת ביטוח מקיף וחובה לרכב, שבה נקבע התשלום החודשי בהתאם למרחק הנסיעה שעובר הרכב כל חודש. ניתן לנהל את הפוליסה דרך אפליקציה ייעודית.

מנורה

חברת מנורה מבטחים מציעה ביטוח בהתאמה אישית. ניתן לקבל הצעת מחיר הן באתר האינטרנט של החברה והן בטלפון. מנורה מבטחים מציעה מעל למאתיים מוסכי הסדר עבור לקוחותיה, תעריף מוזל המותאם לצורכי הנהג וביטוח רכב ללא השתתפות עצמית.

הפניקס

פרט לפוליסות הביטוח הסטנדרטיות – קרי, ביטוח חובה, ביטוח צד ג' וביטוח מקיף, מציעה הפניקס את פוליסת "הפניקס Smart ". פוליסה זו מאפשרת כיסוי ביטוחי זמני לנהג נוסף, חידוש פוליסה בקליק ואפליקציה ייעודית לתפעול נוח של הפוליסה. בנוסף, אם אתם נוהגים ברכב מסוג טסלה, מציעה הפניקס את מסלול "InsureMyTesla" שמותאם לרכב החשמלי.

איילון

איילון מספקת ללקוחותיה ביטוח מודולרי עם מגוון חבילות בהתאמה אישית ובמחיר אטרקטיבי. ביטוח דרך חברת איילון מומלץ במיוחד לחברים במועדון העמיתים "חבר".

שירביט

כמו שאר חברות הביטוח, מציעה שירביט ביטוח חובה, ביטוח מקיף וביטוח צד ג'. ואולם, לשירביט מסלול ביטוח ייעודי עבור נהגים טובים בשם "שירביט Best". פוליסה זו מוצעת לנהגים שלא צברו נקודות.

צרו קשר

האם אתם מעוניינים לרכוש ביטוח לרכב ולא יודעים באיזו חברה לבחור? השאירו פרטים ואתרו סוכן ביטוח רכב שיענה לכם על כל השאלות.

מוצרי ביטוח נוספים

התוכן באתר נועד לספק מידע ראשוני בלבד בכל הנוגע לתחום הביטוח במדינת ישראל ואינו מהווה המלצה לנקיטת פעולה. למען הסר כל ספק, יובהר כי כל פעולה ו/או הימנעות מפעולה, שתינקט על סמך האמור באתר זה או בהתבסס עליו, היא על אחריות המשתמש הבלעדית בלבד.

תוכן עניינים
דילוג לתוכן