ביטוח נסיעות לחו"ל

ביטוח נסיעות לחו"ל, או בקצרה "ביטוח נסיעה" או לחלופין "ביטוח נסיעות", הוא שירות שניתן מטעם חברות ביטוח שונות עבור נוסעים לחו"ל לטובת הגנה עליהם מפני אירועים שאינם מתוכננים שעלולים לפגוע במהלך הנסיעה.

הביטוח מאפשר לרוכשים אותו לקבל מעטפת כספית וטיפולית במקרה של אירועי אובדן וגניבה, פגיעה רפואית או ביטול פתאומי של הנסיעה באמצעות פיצוי כספי הולם, כיסוי הוצאות או מתן שירותי קישור עם גורמים רפואיים.

 

אז מהו בעצם ביטוח נסיעה?

רכישה של ביטוח נסיעה מעניקה לנוסע כיסוי ביטוחי מהתרחשות של אירועים שפוגעים במהלך המתוכנן של טיול לחו"ל.

בין אם אנחנו עומלים על תכנון הטיולים שלנו לחו"ל במשך חודשים רבים ובין אם נוצרה לנו הזדמנות לנסיעת בזק, ראוי שנשמור על עצמנו מפני תרחישים שונים שעלולים לשבש את התוכניות שלנו.

ביטוח הנסיעה מעניק פיצוי כספי או כיסוי רפואי הולם בהתאם למקרה, ומצמצם את הנזק שנגרם ללקוח למינימום. סיוע זה עלול לעתים להגיע לסכומים של מיליוני דולרים.

 

מדוע קיים ביטוח נסיעה?

כמו ביטוחים רבים נוספים, הצורך בביטוח נסיעות התעורר לראשונה כאשר אנשים הפכו ערים לכך שתרחישים רבים יכולים לפגוע באופן משמעותי בטיול שלהם.

במציאות משתנה בה שלל אירועים יכולים לקטוע את מהלך החיים התקין, יש צורך בביטוח שיאפשר לנוסע לחו"ל לקבל פיצוי ראוי במקרה בו לא יכול לממש את הטיול כפי שתכנן אותו.

עם זאת, היערכות אמיתית ומלאה לכלל התרחישים הרפואיים, הפליליים, הבטיחותיים והאישיים שיכולים לפקוד אותנו בעת הנסיעה שלנו לחו"ל הינה יקרה ולא ריאלית. ואף על פי כן גם אם מדובר באירועים שההסתברות להתרחשותם משתנה, יש חשיבות רבה להיערך אליהם כראוי.

ביטוח הנסיעות מאפשר ללקוח לשלם תשלום מינימלי לחברת ביטוח שבהתאם לצורך תעניק לו את הסיוע הנדרש.

 

מהם הסוגים השונים של ביטוחי נסיעה?

ביטוחי הנסיעות לחו"ל מתחלקים למספר סוגים, הנעים בין ביטוחים על חפצים אישיים, ביטוחים רפואיים, תאונות ועוד. קיים אף כיסוי ביטוחי המאפשר ללקוחות לבטל, לקצר או לשנות את מועדי הטיסות שלהם ללא קנסות.

 

ביטוח בריאות

הכיסוי הביטוחי הראשון והבסיסי ביותר הכלול בביטוח נסיעות לחו"ל הוא כיסוי רפואי. לקוחות שבוחרים בכיסוי זה יקבלו מענה בשלל תחומים רפואיים, פציעות ותאונות שעלולות להתרחש בטיול.

בנוסף ניתן להרחיב את הכיסוי הביטוחי ולהוסיף לו פיצויים במקרה של פציעה במסגרת פעילות ספורט אתגרית, ספורט חורף, לידה והריון או התדרדרות אחרת במצב רפואי קיים או חדש. כיסויים רחבים יותר מאפשרים חילוץ במקרה של אובדן קשר עם בן משפחה שנסע לחו"ל, ואף כיסוי ביטוחי במקרה של מוות.

 

ביטוח על אובדן חפצים אישיים

בדומה לשגרת חיי היום יום שלנו, גם בעת נסיעה נרצה לשמור בקרבתנו חפצים אישיים יקרי ערך. ביטוח זה מאפשר ללקוח לבטח כל מכשיר אישי הקיים ברשותו, החל מטלפון נייד, דרך מחשב אישי ועד לכבודה ומטען אישי.

במקרה של גניבה ובעבור כבודה, גם במקרה של אובדן, יפוצה רוכש הביטוח בסכום הרלוונטי ביחס למכשיר, כאשר לרוב הדבר יתבצע עד לתקרה מוגדרת. בנוסף, במקרה של אובדן כבודה מלווה חברת הביטוח את הלקוח עד להשבת הכבודה האבודה לבעליה.

 

ביטוח כלפי צד ג'

בדומה לביטוח רכב, גם בביטוח נסיעות קיימת אפשרות לכיסוי כלפי צד שלישי. אירוע שבסבירות גבוהה יכול לקטוע מהלך תקין של נסיעה לחו"ל הוא תאונה שגורמת נזק לצד שלישי. הקשר עם גורמים זרים ושיחה עמם יכולה להוות אתגר משמעותי, ובהתרחש פגיעה עלויות הפיצויים עלולות להיות גבוהות.

ביטוח נסיעות כלפי צד שלישי מכסה מקרים מסוג זה ומעניק ללקוח פיצוי.

 

כיצד נדע שבחרנו בביטוח הנסיעה המתאים ביותר עבורנו?

ביטוח הנסיעות הוא חליפה ייחודית הנתפרת עבור כל נוסע, וככזאת יש להתאימה למאפיינים של כל טיול וטיול. בין אם אתם נוסעים ליעד רחוק או קרוב, לזמן קצר או ארוך, עם המשפחה או לבדכם- עליכם להקדיש את הזמן הראוי לבחירת ביטוח הנסיעות המתאים ביותר עבורכם ועבור הקרובים שלכם.

בבחירה בביטוח הנסיעה יש לחשוב בראש ובראשונה על ההרגלים האישיים של המבוטח. האם הוא מתכנן לקחת עמו מכשירים יקרים או בעלי ערך סנטימנטלי גבוה לטיול? האם הוא נמצא במצב רפואי ייחודי שעלול להתדרדר ולהשפיע על הנסיעה? האם בן משפחה קרוב נמצא במצב כזה והתדרדרות שלו יכולה להשפיע על הנסיעה?

לאחר מכן חשוב לחשוב על אופי הטיול. אם הנסיעה היא כזו הכוללת בתוכה פעילויות ספורטיביות מיוחדות, טיולים בשטח או פעילויות "אקסטרים", כדאי להוסיף כיסוי ביטוחי רלוונטי.

ולבסוף, הרצונות והתחושות האישיים שלכם. מטרת הביטוח היא להעניק לכם "ראש שקט" בנסיעה לחו"ל. נצלו אותו ככזה והשקיעו בכיסוי ביטוחי שיאפשר לכם לטוס ללא חשש.

 

עלות ביטוח הנסיעה

עלות ביטוח הנסיעה משתנה בהתאם לכיסוי הביטוחי הרצוי, לחברה המבטחת ולאופי המבוטח.

לדוגמה, אדם החולה במחלה כרונית, אדם מבוגר, או אדם שטס לצורך טיפול רפואי בחו"ל, כל אלו נדרשים לטיפול ביטוחי ייחודי בעלות משתנה. ככלל, ניתן לומר שאדם בריא שמבקש לרכוש כיסוי ביטוחי ישלם ממוצע של 1$-7$ ליום בחו"ל, בהתאם לכיסוי המבוקש, ולא כולל עמלות עסקה, טיפול ושירות שנגבות מטעם סוכן הביטוח.

בעוד כיסוי צד ג' הוא זול במיוחד ועלותו היא 0.03$ ליום, ביטוח של נזקים רפואיים הנגרמים בעקבות ספורט חורף יכול להגיע עד לעלות של כ-6$ ליום. תמחור הכיסוי הביטוחי נעשה בשיטת צבירה, לפיה כל כיסוי נוסף שהמבוטח מעוניין להוסיף מוסיף עוד מספר אגורות עד שקלים לכל יום.

 

הגשת תביעה לביטוח

במקרה של התעוררות צורך בהפעלת הביטוח, יש להגיש לחברת הביטוח הרלוונטית תביעה.

רוב חברות הביטוח משתמשות באפליקציות ייעודיות או קווי סלולר יחודיים בהם קיים מענה מהיר ושוטף. גורמים בחברות הביטוח מעורים ביצירת קשר עם שגרירויות וגורמים בחו"ל כולל בתי חולים ורשויות מקומיות.

הגשת התביעה יכולה להיעשות בהתאם לכיסוי הביטוחי שנרכש, וכוללת בתוכה העברת מסמכים רלוונטיים ופרטים מלאים על האירוע.

לא מעט לקוחות מעידים כי הם נתקלו בקשיים רבים בהגשת תביעות ביטוח, ועל כן רבים ממליצים להסתייע בשירותי עורך דין בעת הגשת תביעת ביטוח בגין הפעלת פוליסת ביטוח נסיעות, כאשר מדובר בתביעה בסכום גבוה למדי.

 

המענה הביטוחי

לאחר רכישת הביטוח זמינות חברות הביטוח להעניק מענה מלא ללקוח כולל מענה על שאלות, דילמות או תפעול תביעה ביטוחית. מענה ושירות נוסף הניתן מטעם חברות הביטוח הוא הארכת תקופת הביטוח.

אם במהלך השהות בחו"ל מתעורר צורך להארכת התקופה בעקבות אירוע מיוחד, או פשוט בגלל שהחלטתם להאריך את החופשה כדי למצות אותה עד תום, ניתן ליצור קשר עם חברת הביטוח במוקד ייעודי.

 

כיצד ניתן ליצור קשר עם חברת הביטוח במהלך השהות בחו"ל?

לא אחת, במהלך השהות בחו"ל – בין אם בעת נסיעה לצורך עסקים, טיול או אירוע משפחתי – בעלי פוליסת ביטוח נסיעה לחו"ל מעוניינים ליצור קשר עם החברה שביטחה אותם.

לכל חברה יש את המדיניות שלה בנוגע למענה לבעלי פוליסות – יש חברות שזמינות באמצעות אפליקציה ייעודית, חברות אחרות מספקות שירות באמצעות אפליקציית ווטסאפ, ולא מעט חברות פועלות דרך הטלפון או המייל.

בנושא זה, סוכני הביטוח עולים בהרבה על חברות הביטוח, לאור הזמינות הרבה שקיימת להם במענה ללקוחות והגשת תביעות ביטוח, ביחס לחברות הביטוח אשר המענה אשר הן מספקות נחשב לאיטי יחסית.

ליצירת קשר עם סוכן ביטוח בתחום ביטוח הנסיעות לחו"ל צרו קשר.

מוצרי ביטוח נוספים

התוכן באתר נועד לספק מידע ראשוני בלבד בכל הנוגע לתחום הביטוח במדינת ישראל ואינו מהווה המלצה לנקיטת פעולה. למען הסר כל ספק, יובהר כי כל פעולה ו/או הימנעות מפעולה, שתינקט על סמך האמור באתר זה או בהתבסס עליו, היא על אחריות המשתמש הבלעדית בלבד.

תוכן עניינים
דילוג לתוכן