ביטוח חו"ל

כמעט כל אדם שנוסע לחו"ל, בין אם למטרת עסקים, עבור אירוע משפחתי ואפילו על מנת לטייל מספר ימים, מבטח עצמו בביטוח חו"ל. מה כל כך משמעותי בביטוח הזה? מדוע כל כך מומלץ לרכוש אותו בעת נסיעה לחו"ל? כל זאת ועוד, במאמר שלפניכם.

 

חשיבות רכישת ביטוח נסיעות לחו"ל

טיסות למדינות אחרות למטרות שונות כמו בילוי, עבודה, לימודים, ביקורי משפחות, זמינות היום יותר מאי פעם. קל להגיע למקומות מחוץ לארץ, גם מקומות לא נגישים, ואפשרי לאף לעבור בין מדינות זרות ללא עצירה בארץ המוצא כלל.

בגלל נגישות זו, חשוב מאוד לרכוש ביטוח נסיעה לפני הטיסה. ביטוח נסיעות לחו"ל נועד לכסות מספר התרחשויות שיכולות לקרות לאדם בחו"ל, החל מטיפולים רפואיים אם יזדקק לכך באופן פתאומי וכלה בביטוח המטען עימו טס במקרה והוא נאבד.

כאשר לאדם יש ביטוח נסיעות, הוא יכול לטוס ולהסתובב בעולם בראש שקט בידיעה שבמקרה ותיארע לו תאונה חלילה, יהיה מי שיוכל לעזור לו הן בפן הכספי והן בפן הבירוקרטי.

לחלופין, ככל שתקרה תאונה לאדם שטס לחו"ל כאשר הוא אינו מבוטח – כל העלויות הכספיות יחולו עליו. אם מדובר בניתוח חירום, טיפול רפואי דחוף או הטסה רפואית למדינה אחרת העלות תהיה גבוהה מאוד, ולכן משתלם לו לרכוש ביטוח נסיעות מבעוד מועד. מחיר הביטוח נמוך יחסית בעוד הוא מכסה מגוון תרחישים ולכן כדאי לרכוש אותו.

 

מה מכיל ביטוח חו"ל?

ביטוח נסיעות לחו"ל יכול להכיל את התחומים שלהלן ואף יותר, כאשר יש הבדלים בין הפוליסות השונות. לא כל פוליסה כוללת את אותו ביטוח בסיסי ואת אותן הרחבות ולכן יש לקרוא בעיון את הסעיפים הקטנים בפוליסה שנראית מתאימה, בטרם רוכשים אותה.

 

הפוליסה יכולה לכלול:

 • הוצאות רפואיות, כולל אשפוז בבית חולים בחו"ל.
 • הטסה רפואית לארץ.
 • טיפולי חירום בשיניים.
 • איתור וחילוץ.
 • פינוי אווירי לבית חולים סמוך.
 • כיסוי נזקים לצד שלישי.
 • ביטוח מטען.
 • ביטוח חפצי ערך דוגמת מצלמה, מחשב נייד.
 • הוצאות רפואיות בארץ.
 • הוצאות היריון ולידה.
 • ביטוח ספורט אתגרי ואקסטרים.

 

מה חשוב לשים לב ברכישת הפוליסה – האותיות הקטנות

חשוב לשים לב לסעיפים הרלוונטיים לרוכש הפוליסה ולא להסתנוור ממגוון האופציות, משום שחלק גדול מהן יכול להיות לא רלוונטי ולגרור עלויות ביטוח נוספות. דוגמא לכך ניתן לראות כיסוי איתור וחילוץ – הסיכויים קלושים שטסים לאזור עירוני יצטרכו להשתמש בו והוא רלוונטי בעיקר לתרמילאים, ולכן אין טעם לרכוש אותו אם לא טסים לטייל.

 

איך יודעים איזה ביטוח לרכוש?

כאשר באים לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל יש להתחשב במספר קריטריונים:

 

גובה ההשתתפות העצמית

במקרה ולאדם המבוטח יש צורך בהפעלת הביטוח, הוא יידרש להשתתפות עצמית בנוסף להשתתפות של הגורם המבטח. גובה ההשתתפות העצמית משתנה בין הפוליסות השונות המוצעות באופן משמעותי ויש לשים לב לכך.

לא תמיד הפוליסה הזולה ביותר תהיה משתלמת משום שבדרך כלל היא תכלול את גובה ההשתתפות העצמית הגבוה ביותר.

בנוסף, יש הבדל בגובה ההשתתפות העצמית במקרה של תאונה או במקרה של איבוד מטען, וחשוב לשים לב אם גובה ההשתתפות העצמית במקרה זה שווה את שווי הפוליסה ושווי המטען עצמו.

 

המצב הרפואי של המבוטח

המצב הרפואי של המבוטח משפיע על גובה התשלום לפוליסה, גובה ההשתתפות העצמית, ואף יכול להשפיע על יכולות הכיסוי של הביטוח. רוב הביטוחים לא מכסים החמרה במצב בריאותי קיים ולכן אם המבוטח עבר טיפול רפואי קודם הטיסה או שמדובר באדם בעל מחלות כרוניות חשוב לוודא שהפוליסה מתאימה למצב שלו.

 

תוקף הביטוח

חשוב להגדיר את משך הביטוח לתקופת זמן השהייה בחו"ל, כולל יום הטיסה בהלוך ובחזור. אחרת פוליסת ביטוח חו"ל לא תכסה איבוד מטען בימים אלו, וגם לא תאונות שעלולות להתרחש.

השתתפות הגורם המבטח בטיפולי המשך

ייתכן ויארע מצב בו נזקקים לטיפול רפואי בחו"ל ולאחר מכן לטיפול המשך בארץ. חשוב לוודא שהפוליסה מכסה טיפולי המשך בארץ. אם לא כן, עלויות הטיפול יכולות להיות גבוהות מאוד ומעבר ליכולותיו של המבוטח.

 

מי מציע ביטוח נסיעה לחו"ל?

ישנם ספקים שונים המציעים ביטוחי חו"ל בנוסף לחברות הביטוח המסורתיות, כמו חברות האשראי, קופות החולים ורשות הדואר.

 

חברות האשראי

מציעות ביטוח נסיעות בסיסי וחינמי, אך בשל כך הכיסוי חלקי ותקרת ההוצאות שחברת האשראי ממנת יהיה נמוך יותר מאשר דרך חברות הביטוח. ניתן להרחיב את הביטוח שחברת האשראי נותנת דרך חברות הביטוח.

 

חברות הביטוח

מציעות ביטוח שלרוב הוא הרחב ביותר ומוקד הזמין 24/7 במקרה ויהיה צורך לתקשר עם החברה. מחיר הביטוח בחברות הביטוח בדרך כלל יהיה גבוה יותר מאשר אצל המתחרים.

 

קופות חולים

מציעות ביטוח רחב הדומה במאפייניו לזה של חברות הביטוח, כאשר המחיר הממוצע יהיה נמוך יותר. הפער מתבטא בתקרת ההוצאות שקופת החולים תממן, שתהיה נמוכה יותר.

 

חברות לדוגמא המציעות ביטוח נסיעות לחו"ל:

כללית ביטוח חו"ל

קופת החולים מאפשרת לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל עד 30 יום לפני הטיסה, דרך הקופה או דרך חברות הביטוח. הכיסוי הבסיסי כולל כיסוי הוצאות רפואיות עד מיליון וחצי דולר המכיל הוצאו אשפוז, הטסה לארץ, פינוי אווירי או ימי ועוד. ניתן להרחיב את הביטוח בכיסויים נוספים כמו איתור וחילוץ, חבות כלפי צד ג', הריון וכן כיסויים נוספים בהתאם לצרכי המבוטח.

 

מכבי ביטוח חו"ל

קופת החולים מציעה ביטוח נסיעות לחו"ל לחברי הקופה, הכוללת כיסוי הוצאות רפואיות ואשפוז עד סכום של מיליון וחצי דולרים בתוספת אפשרויות הרחבה שונות בהתאם לצרכי המבוטח. ניתן להרחיב את הפוליסה דרך חברת "כלל".

 

ביטוח נסיעה לחו"ל ישראכרט

חברת האשראי מציעה ביטוח נסיעות חינם למחזיקי כרטיס האשראי "World Elite Mastercard" ומשפחתם. מלבד זאת, מחזיקי כרטיס אשראי אחר של החברה יכולים לעשות ביטוח נסיעות בחינם דרך בנק "אגוד" וחברת הביטוח "כלל". דרך אפשרית נוספת היא דרך חברת הביטוח "AIG", הכוללת כיסוי עד סכום של מיליון ורבע דולר להוצאות רפואיות, ביטוח צד שלישי ואיתור וחילוץ. ניתן להרחיב את הביטוח גם לכיסוי המטען, ספורט אתגרי, היריון ולידה ועוד.

 

סיכום – ביטוח חו"ל

לסיכום, חשוב לרכוש ביטוח חו"ל בטרם טיסה לחו"ל כדי להבטיח סיוע במקרה של תאונה, איבוד רכוש או שינוי במצב בריאותי. חשוב להגיע מוכנים לבחירת הביטוח ולהבין מה הצרכים שיש צורך שהביטוח יענה עליהם ועל מה ניתן לוותר.

מומלץ לעשות השוואת מחירים בין הפוליסות השונות, ולשים לב שגובה ההשתתפות העצמית שווה את מחיר הפוליסה ולא גבוה באופן שהופך אותה ללא משתלמת. כמו כן, יש לשים לב שלא כל אפשרויות ההרחבה שמוצעות כחלק מרכישת ביטוח חו"ל, רלוונטיות לכל נוסע ונוסע, ועל כן יש להתאים את רכישת אפשרויות ההרחבה למטרת הנסיעה.

כך למשל, אם המצב הרפואי חריג, דוגמת טיסה לאחר ניתוח או אישה בהיריון, כדאי לשים לב שהפוליסה כוללת כיסוי גם לסיטואציות כאלה ושהמבוטח יקבל טיפול במקרה של שינוי במצבו, כמו גם כיסוי להמשך טיפול כאשר הוא חוזר לארץ.

בשונה מכך, אם מדובר במקרה על נסיעה לסקי או ספורט אתגרי, חשוב לרכוש במסגרת ביטוח הנסיעות הרחבה שתכסה פציעות ופגיעות עקב הסקי או פעילות הספורט המתוכננת, בהתאמה.

מוצרי ביטוח נוספים

התוכן באתר נועד לספק מידע ראשוני בלבד בכל הנוגע לתחום הביטוח במדינת ישראל ואינו מהווה המלצה לנקיטת פעולה. למען הסר כל ספק, יובהר כי כל פעולה ו/או הימנעות מפעולה, שתינקט על סמך האמור באתר זה או בהתבסס עליו, היא על אחריות המשתמש הבלעדית בלבד.

תוכן עניינים
דילוג לתוכן